Bez iznenađenja protiv Primorja

Vaterpolisti Naisa poraženi su u Rijeci od ekipe Primorja rezultatom 15:8 u susretu 13. kola Regionalne A2 lige, odnosno drugog kola plej-ofa.

Niški tim je tako za samo 48 sati doživeo dva poraza u Hrvatskoj, pošto je u nedelju izgubio od Solarisa iz Šibenika sa 18:9.

Primorje je dominiralo u ovom duelu i ubedljiv trijumf trećeplasiranog tima na tabeli apslutno je zaslužen.

Riječani su prvu četvrtinu dobili sa 5:2. Lovro Paparić je sa dva brza gola najavio svoju sjajnu partiju, da bi Nais smanjio na 2:1 preko Nemanje Šilja. Potom je Vrlić uspešno realizovao peterac za 3:1, Petar Vujović je pogodio za 3:2, a domaći su pogocima Paparića i Brubnjaka otišli na 5:2.

U drugoj deonici domaći sastav dao je još tri gola, dok Nais nije uspeo da pronađe put ka mreži Primorja. Strelci su bili Rakovac, Paparić i Car, za velikih 8:2.

Kada se očekivala reakcija Naisa u trećem periodu, usledio je pravi potop, pa je Primorje ovu četvrtinu rešilo u svoju korist rezultatom 4:1. Mrežu Igora Lazića pogodili su Vrlić, Tkač, Čunko i Paparić, a jedini gol za Nais delo je Mateje Đorđevića.

U poslednjih osam minuta ušlo se sa vođstom Primorja od 12:3. Nais se u finišu prenuo i dobio četvrtu četvrtinu sa 5:3. Raspucani Brubnjak je sa dva vezana pogotka doneo domaćinu prednost od 14:3. Istom merom uzvratio mu je Senja Stjepanović za 14:5. Paparić je potom povisio na 15:5, a Nišlije su finiširale sa serijom od 3:0. Golove su redom postizali Uroš Vasić, Mateja Đorđević i Matija Milošević, za konačnih 15:8.

Nais je nakon ovog meča ostao na petoj poziciji na tabeli sa 19 bodova, dok je Primorje sa 33 boda učvrstilo treće mesto i imaće priliku da se do kraja sezone bori za drugo mesto i baraž sa poraženim iz predstojećeg derbija između Radničkog i Solarisa.

Nišlije će sve mečeve do kraja A2 lige odigrati na svom bazenu, a u narednom kolu gost će im biti novosadska Vojvodina.

PRIMORJE-NAIS 15:8 (5:2, 3:0, 4:1, 3:5)

Rijeka, 11. februara. Sudije: Matijević (Hrvatska), Homovec (Slovenija). Igrač više: Primorje 7 (5), Nais 9 (6). Peterci: Primorje 2 (1).

PRIMORJE: F. Čubranić, Čunko 1, N. Čubranić, Brubnjak 3, Blažić, Tkač 1, Rakovac 1, Augusti, Vrlić 2, Babić, Paparić 6, Milošević, Car 1.

NAIS: Lazić, Pošmuga, Ćetković, Vujović 1, Ganić, M. Milošević 1, Cvetković, Đorđević 2, Živić, Šilj 1, Vasić 1, D. Milošević, Stojanović, Stjepanović 2.