Bez završnog turnira u Kupu Srbije

Vaterpolo klub Nais je prethodne dve godine igrao na završnom turniru Kupa Srbije, ali ove sezone to neće biti slučaj. Niški tim je u četvrtfinalnom meču poražen u Kragujevcu od ekipe Radničkog rezultatom 16:4.

Znalo se i pre ove utakmice da je Radnički apsolutni favorit, pogotovo na svom bazenu. Kragujevčani su lideri Regionalne A2 lige i ozbiljni pretendenti na oba domaća trofeja, a vaterpolisti Naisa su njihovu snagu brutalno osetili na svojoj koži tokom ovog susreta.

Sve je bilo jasno već nakon uvodnih osam minuta igre, pošto je domaćin na prvu pauzu otišao sa vođstvom od 4:0. Mrežu Igora Lazića su u tom periodu pogađali Toholj, Lukić i dva puta Francuz Dino Gijom.

Ista slika viđena je i u drugoj četvrtini. Centri Radničkog Toholj i Tomašević pravili su veliku razliku i omogućavali otvorene šuteve svojim spoljnim igračima, što su ovi itekako koristili. Gijom, Frolov i Lukić odveli su Radnički do velikih 8:0, a prvi pogodak za Nais je posle 15 minuta igre postigao Vujović posle akcije sa igračem više. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 9:1, a novi gol za domaćina postigao je Toholj.

Trener Naisa Jovan Serafimović je na početku treće deonice odlučio da izvede iz igre golmana Lazića i odmori ga, pa je šansu dobio Stojanović. A što se tiče situacije u bazenu, ništa se nije promenilo. Lobov je sa distance proparao mrežu Naisa za 10:1, a na 11:1 povisio je Tomašević, nakon odlično odrađenog napada sa igračem više. Pogodak za 12:1 do je Lukić, da bi Nais do drugog gola na meču stigao zahvaljujući Matiji Miloševiću.

Poslednju četvrtinu pogotkom je otvorio Živić i smanjio na 12:3, ali Radnički nije popuštao, pa su mu brzo odgovorili Janković, Tomašević i Gijom za ogromnih 15:3. U finišu meča viđen je po jedan gol na obe strane. Za Radnički je pogodio Toholj za 16:3, a konačnih 16:4 postavio je Matija Milošević iz peterca.

Ove dve ekipe će se već sutra od 21 sat na istom mestu sastati u sklopu devetog kola Regionalne A2 lige.

RADNIČKI-NAIS 16:4 (4:0, 5:1, 3:1, 4:2)

Kragujevac, 6. novembra. Sudije: Milović i Stanojević. Igrač više: Radnički 6 (3), Nais 8 (2). Peterci: Radnički 1 (1), Nais 2 (1).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković , Stanojević, Janković 2, Toholj 3, Frolov 1, Lobov 1, Gijom 4, Panić, Radovanlija, Lukić 3, Tomašević 2, Todorovski, Pljevančić.

NAIS: Lazić, Točigin, Pavičić, Latinović, Vujović 1, M. Milošević 2, Cvetković, Kovačević, Živić 1, Ganić, Vasić, Milošević, D.Stojanović, I.Stojanović.