Kup Srbije: Nais bez finala

Nais je drugu godinu u nizu „zapeo” u polufinalu nacionalnog Kupa. Radnički iz Kragujevca je opravdao ulogu favorita i u zrenjaninskom bazenu savladao Nišlije rezultatom 8:5.

Obe ekipe su u polufinalni duel ušle u grču i pod velikim pritiskom, što se nabolje videlo u prvoj četvrtini koja je završena bez golova. Kragujevčani su se tokom meča oslobodili, dok se Nais sve vreme mučio u fazi napada, pa na kraju nije uspeo da postigne nijedan gol sa igračem više u bazenu iz deset pokušaja, kao i u napadu kada je imao dva igrača više. Promašili su niški vaterpolisti i nekoliko zicera, pa im spasa od poraza nije bilo iako su odbrambeni zadaci odrađeni na visokom nivou.

Posle prve deonice bez pogodaka, druga je počela sa dva brza gola opasnog francuskog internacionalca iz redova Radničkog Dina Gijoma. On je najpre realizovao napad svog tima sa igračem više, a potom je izveo majstoriju i udarcem iz okreta savladao Lazića. Nais je imao odgovor na ovaj „bljesak” svog protivnika. Lekić je odlično asistirao za Šilja, koji je neometan lako matirao Dobožanova za 2:1, da bi na 2:2 izjednačio Kosić šutem iz veoma teške pozicije. U finišu ove četvrtine viđena su još dva pogotka. Ganić je ponovo doneo prednost Radničkom, a onda je Budurin strahovitim udarcem iz daljine izjednačio na 3:3 i sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Tim iz Kragujevca je susret prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio sa 2:0. Nemanja Šilj na samom startu nije iskoristio lepu priliku da donese prvo vođstvo Naisu, a kazna je stigla već u sledećem napadu kada je opasni Rus Gusarov silovitim udarcem pogodio mrežu iza nemoćnog Lazića. Sve do poslednjeg sekunda ovog perioda nije postignut nijedan gol, sjajni Lazić je branio sve što je mogao, „skinuo” je peterac Gijomu, a Nais se za to vreme propisno ispomašivao. Pavičić nije realizovao kontru u kojoj je bio jedan na jedan sa golmanom Dobožanovom, akcija sa dva igrača više neuspešno je završena u trećoj sekundi napada, a propalo je i nekoliko pokušaja sa igračem više. Sve ovo je skupo plaćeno bukvalno uz zvuk sirene, kada je bivši član Naisa Vasić pronašao rupu u odbrani u akciji sa igračem više i pogodio mrežu iza nemoćnog Lazića, za 5:3.

Pogodak Vasića teško je pao Nišlijama. Loše su ušli u odlučujućih osam minuta, pa je Radnički sa dva brza gola preko Gusarova i Ganića otišao na nedostižnih 7:3. Do kraja je Šilj iz peterca smanjio na 7:4, Radovanlija povisio na 8:4, da bi konačnih 8:5 postavio iskusni Nemanja Šilj i to je bio njegov poslednji gol u kapici Naisa, pošto od januara nastavlja karijeru u Švajcarskoj.

Pre početka ove utakmice minutom ćutanja je odata pošta stradalima u teškoj saobraćanoj nesreći u Nišu.

KVK RADNIČKI-NAIS 8:5 (0:0, 3:3, 2:0, 3:2)

Zrenjanin, 22. decembra-gradski bazen. Gledalaca: 400. Sudije: Putniković i Virijević. Igrač više: Radnički 14(5), Nais 10(0). Dva igrača više: Radnički 1(1), Nais 1(0). Peterci: Radnički: 1(0), Nais 1 (1).

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić 2, Radovanlija 1, Stanković, Panić, Dino 2, Vasić 1, Gusarov 2, Manić, Tomašević, Đerković, Pljevančić.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić, Kosić 1, Budurin 1, M. Milošević, Kovačević, Lekić, Živić, Šilj 3, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović.