Kup Srbije: Sreća okrenula leđa

marko pavicic

Vaterpolisti Naisa poraženi su u osmini finala Kupa Srbije od ekipe Valjeva, nakon izvođenja peteraca, rezultatom 15:14 (2:1,3:5,4:1,3:5, peterci: 3:2).

U veoma neizvesnom i do kraja uzbudljivom meču, punom preokreta, niška ekipa nije uspela da dođe do plasmana u četvrtfinale Kupa Srbije.

Početak meča obeležila je serija promašaja na obe strane. Lopta nikako nije htela u gol, pa se na prvi pogodak čekalo gotovo sedam minuta. Tada su domaći poveli preko Radulović, gosti su izednačili preko Šilja, a Rackov vratio prednost svom timu. Druga četvrtina bila je daleko efikasnija. Nakon rezultatse klackalice, izabranici trenera Serafimovića su uspeli da odu na +2, ali je niški tim uspeo da preko Živića i Stanimirovića izjednači. Izuzetno motivisani Filipović pogodio je za 5:4, ali su Petrović i Pavičić doneli Naisu gol prednosti (5:6).

U nastavku meča viđena je izjednačena igra, sve do završnice treće četvrtine kada je domaći tim ponovo uspeo da dođe do +2 (9:7). Nervoza i borba za plasman u narednu rundu, dovele su atmosferu u bazenu, a i na tribinama, do usijanja. Pogotkom Filipovića, Valjevo odlazi na +3 (10:7), Nais uzvraća preko Đurđevića, ali domaći ponovo tresu mrežu Lazića (11:8). Nišlije se u meč vraćaju preko isusnih Petrovića i Šilja (11:10). Povratak izabranika trenera Kikinđanina, uneo je još veću neizvesnost. Posle isključenja Lekića, domaći dolaze do novog gola, što izaziva konfuziju u redovima tima sa Čaira. Igrači Naisa smatrali su da pogodak nije postignut na pravilima dozovolje način, međutim mesta za ispavak nije bilo. Epilog svega bilo je isključenje golmana Naisa Igora Lazića sa pravom zamene (pet minuta pre kraja). Iskusnog čuvara mreže zamenio je mladi Đorđe Stoiljković. U završnici su gosti preko Lekića došli do 12:12, domaći su pokušali da se vrate, ali je mladi Stoiljković blistao na golu Naisa. Imale su Nišlije napad za pobedu, ali je šut Lekića odbranio Spasojević.

U izvođenju peteraca više sreće imali su domaći. Iako je Valjevo ostalo bez jednog od najboljih igrača, pošto je Ivan Rackov dobio isključenje sa pravom zamene.

Mladi Stoiljković odbranio je šuteve Beljiću i Popoviću, Precizni su bili Filipović, Marković i Radulović. Sa druge strane golove su postigli Lekić i Stanimirović, ali su neprecizni bili Šilj, Petrović i Milić, što je omogućilo Valjevu prolazak dalje.

Valjevo – Nais 15:14 (2:1,3:5,4:1,3:5, peterci: 3:2)

Bazen Petnica;

Gledalaca:100;

Sudije: Vuk Milović(Kraljevo)/ Pavle Kiš (Novi Sad);

Igrač više: Valjevo 13 (4), Nais 12 (5);

VALJEVO: Spasojević 10 odbrana, Beljić, Filipović 4, Dukić, Rackov 3, Pelemiš 2, Gligorijević, Popović, Arsenović, Đorđević, Bulajić, Gavrilović, Radulović 2;

NAIS: Lazić 13 odbrana + peterac, Stanimirović 1, Pavičić 2, Milić, Omerović, Milošević, Petrović 4, Đurđević 1, Stepanović, Šilj 2, Lekić 1, Živić 1, Stoiljković 5 odbrane.