Nais bolji od Medveščaka

Vaterpolisti Naisa su mnogo teže nego što se očekivalo izašli na kraj sa Medveščakom, savladali ga sa 10:8 i upisali šesti trijumf u regionalnom takmičenju.

Očigledno već mislima na finalnom turniru Kupa Srbije u Zrenjaninu, izabranici Jovana Serafimovića su sporo ušli u meč, što su gosti iz Zagreba iskoristili i stekli ozbiljnu prednost na poluvremenu.

Susret je pogotkom otvorio snažni centar gostiju Franko Geratović posle akcije sa igračem više, a izjednačio je Nemanja Šilj, koji se sjajnom fintom izborio za prostor pored čuvara i preciznim udarcem savladao Jukića. Kada je Mitrović u narednom napadu Naisa relizovao akciju sa igračem više za 2:1, malo ko je verovao da će domaćin uskoro upasti u ozbiljne probleme. Njih su najavili Car i Buconić, koji su pogocima u finišu prve deonice doveli Medveščak u vođstvo od 3:2.

I druga četvrtina počela je golom raspoloženog Geratovića za 2:4, odmah mu je odgovorio Mitrović za 3:4. Seriju pogodaka u ovom periodu nastavili su Buconić i Šilj, pa je na četiri minuta do velikog odmora rezultat bio 4:5. Završnica je u potpunosti pripala Zagrepčanima, koji su iskoristili lošu odbranu Naisa i preko Šimića i Geratovića došli do velikih 4:7.

Trener Naisa Jovan Serafimović tokom pauze na poluvremenu nije bio nimalo prijatan prema svojim igračima, a kritike su definitinvo urodile plodom, pošto su Nišlije u trećoj četvrtini zaigrale svoj prepoznatljiv vaterpolo.

Odbrana je funkcionisala besprekorno i iz nje se izrodio rezultatski preokret. Nais u ovom periodu nije primio gol, a uspeo je da pogocima Budurina, Šilja iz peterca i Živića izjednači na 7:7 i stekne psihološku prednost pred odlučujućih osam minuta.

Niški tim je četvrtu deonicu dobio na suvi kvalitet. Golman Igor Lazić je sa nekoliko sjajnih intervencija obeshrabrio goste iz Hrvatske, a Naisu je dugo čekano vođstvo doneo Matija Milošević posle odlično odrađenog napada sa igračem više. Car je potom izjednačio na 8:8, ali to je bilo sve od Medveščaka nu ovom meču. Matija Milošević je silovitim udarcem sa distance doneo Naisu 9:8, a tačku na ovaj susret stavio je Budurin iz peterca, za konačnih 10:8.

NAIS-MEDVEŠČAK 10:8 (2:3, 2:4, 3:0, 3:1)

Niš, 15. decembra-bazen Čair. Gledalaca: 250. Sudije:Dario Balažević i Miodrag Stepanović. Igrač više: Nais 8 (3), Medveščak 8 (4). Peterci: Nais 2 (2), Medveščak 1 (0).

NAIS: Lazić 16 odbrana, Mitrović 2, Pavičić, Kosić, Budurin 2, M. Milošević 2, Vujović, Kovačević, Živić 1, Šilj 3, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Milojković.

MEDVEŠČAK: Jukić 8 odbrana, B. Pavlinić, Car 2, Jurlina, Mozara, Šimić 1, Buconić 2, M. Pavlinić, Vlahović, Geratović 3, Lakoš, Sirovec, Poropat.

Šilj poslednji put pred Nišlijama

Jedan od najiskusnijih igrača Naisa Nemanja Šilj u subotu je odigrao svoj poslednji meč u kapici niške ekipe na bazenu Čair.

Šilj je zbog toga pred sam početak utakmice sa Medveščakom dobio prigodan poklon od čelnika kluba Gorana Živića i Milana Krstića, a usledio je gromoglasan aplauz na čairskom bazenu.

Vaterpolista koji je ostavio veliki trag u Naisu karijeru će od januara 2019. godine nastaviti u Švajcarskoj, a od niškog tima će se zvanično oprostiti narednog vikenda na završnom turniru Kupa Srbije u Zrenjaninu.