Nais pobedio Vojvodinu

Vaterpolisti Naisa savladali su Vojvodinu sa 9:7, u sklopu 13. kola Regionalne A2 lige.

Niški tim je na taj način zabeležio prvi trijumf u Regionalnoj ligi protiv jedne srpske ekipe, što je veoma važno zbog borbe za plasman u domaću Superligu.

Novosađani su bolje otvorili ovaj meč, pošto su poveli pogotkom Radulovića iz akcije sa igračem više. Nais je odgovorio na isti način golom Stjepanovića, a domaćin je na prvu pauzu otišao sa vođstvom od 2:1 zahvaljujući mladom Kovačeviću, koji je krunisao lepu akciju svoje ekipe sa igračem više.

Druga četvrtina donela je po jedan gol na obe strane. Najpre je na 2:2 izjednačio Marinković iz akcije sa igračem više, a Naisu je prednost vratio Matija Milošević iz peterca.

Najviše pogodaka viđeno je u trećoj deonici koju je niški tim dobio sa 4:3. Živić je iz napada sa igračem više u bazenu savladao golmana Filipovića za 4:2, da bi na 4:3 smanjio Ćatović. Lekić je silovitim udarcem vratio Naisu plus dva (5:3), ali je Vojvodina uzvratila već u narednom napadu preko Vasina (5:4). U finišu ovog perioda razigrao se Nemanja Budurin. On je sigurno izveo peterac za 6:4, Radulović je smanjio na 6:5, a onda je Budurin uputio sjajan šut na tri sekunde pre kraja i pogodio mrežu, za 7:5.

Kada je Matija Milošević udarcem iz daljine, u svom stilu, savladao Filipovića i odveo Nais na 8:5 na početku poslednje četvrtine, postalo je jasno da će izabranici Jovana Serafimovića osvojiti tri boda. Raspoloženi Radulović je uspeo da smanji na 8:6, a tačku na trijumf Naisa stavio je Đorđe Lekić, svojim drugim golom na meču. Konačan rezultat postavio Marić na dva minuta pre kraja susreta.

NAIS-VOJVODINA 9:7 (2:1, 1:1, 4:3, 2:2)

Niš, 16. februara-bazen Čair. Gledalaca: 200. Sudije: Dario Balažević i Goran Jovančević. Igrač više: Nais 9 (5), Vojvodina 10 (6). Peterci: Nais 2 (2).

NAIS: Lazić 13 odbrana, Vujović, Pavičić, Kosić, Budurin 2, M. Milošević 2, Mickić, Lekić 2, Živić 1, Kovačević 1, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović 1.

VOJVODINA: Filipović 4 odbrane, Šiman, Arnuš, Marinković 1, Parivodić, Vasin 1, Marić 1, Ćatović 1, Blažević, Tubić, Petković, Marinković, Popović, Radulović 3.