Poraz u poslednjoj sekundi

Velja Stanimirovic

Igrači Naisa poraženi su u trećem kolu Prve A lige od TAŠ-a rezultatom 10:9 (3:1,3:1,2:3,2:4).

Kao i u prvom kolu Nais je ponovo poražen na Tašmajdanu sa jednim golom. Kada je kretanje rezultata u pitanju i tu je scenario bio pa skoro isti kao i u prvom kolu. Iako su gosti poveli golom Milića, domaćinu je ubrzo izjednačenje doneo Pretrović, da bi zatim isti igrač doveo svoj tim u vođstvo. Od tada pa skoro do kraja meč Beograđani su imali rezultatsku prednost. Druga deonica takođe je prošla u znaku izabranika trenera Jankovića, a seriju beogradskog tima na kratko je prekinuo kapiten Šilj.

U nastvku meča viđena je ista situacija u bazenu, a TAŠ je preko Ljubenovića i Ćirića došao do najveće prednosti na meču od +6 (8:2). Usledilo je „buđenje” gostiju koji su se golovima Šilja, Milića i Lekića vratili u igru i na kraju treće deonice došli do tri gola zaostatka. Sredinom poslednje četvrtine Žeželj pogađa za 9:5, da bi zatim usledila odlična partija Naisa i serija od 4:0. Pogađali su mrežu Sretjivića redom Pavičić, Milić, Lekić i na kraju Petrović za izjednačenja (9:9), minut pre kraja. Imali su niški igrači napad za pobedu, ali ne i snage za preokret. Četiri sekunde pre kraja isključen je Milić, domaći su to iskoristili i pogotkom Žeželja skoro uz zvuk sirene slavili.

Najefikasniji u redovima Naisa bio je Milić sa tri pogotka, po dva su dodali Šilj i Lekić, dok je dobru partiju na golu imao Lazić. Sa druge strane takođe se istakao čuvar mreže Sretković, dok su trojica igrača upisala po dva gola Petrović, Ljubenović i Žeželj.

U narednom kolu Nais gostuje ekipi Starog grada 10. decembra.

TAŠ – Nais 10:9 (3:1,3:1,2:3,2:4)

Bazen Tašmajdan;

Sudije: Igor Virijević(Zrenjanin)/ Filip Šnajder (Obrenovac);

Igrač više: TAŠ 9(4), Nais 6(2);

Peterci: TAŠ -, Nais 1(0);

TAŠ: Radosavljević, Petrović 2, Marković, Ćirić 1, Žeželj 2, Aleksić, Alijagić 1, Radojičić 1, Ljubenović 2, Đukić, Janjić, Janković, Sretković 9 odbrana + peterac, Pantović 1:

NAIS: Lazić 12 odbrana, Stanimirović, Pavičić 1, Milić 3, Omerović, Plejer, Petrović 1, Đurđević, Stevanović, Šilj 2, Lekić 2, Živić, Stoiljković, Đorđević.