Nais opravdao ulogu favorita

Lazic - Stari GradVaterpolisti Naisa opravdali su ulogu favorita savladavši ekipu Zadra rezultatom 10:6 (1:3, 2:0, 2:2, 5:1).

Igrači Naisa, do prve pobede na domaćem terenu, došli su teže nego što se očekivalo. Do kraja treće deonice rezultat je bio izjedančen, da bi niški tim do pobede došao u poslednjoj četvrtini. Meč na Čairu obeležila je loša realizacija igrača više na obe strane.

Domaći su meč otvorili u grču, što su gosti znali da iskoriste. Nais je propustio da realizuju nekoliko prilika. Ređali su se šutevi Mitrovića, Živića, Miloševića, ali lopta nije htela u gol. Sa druge strane gosti su poveli preko Kneževića, ali je Đurđević ubrzo izjednačio. Novo vođstvo gostima doneo je je Šunde, a Jovančević sa pet metara pogodio za +2. Odbrana Naisa bila je na visini zadatka početkom druge deonice i tako sprečila goste da se rezultatski odlepe, sa druge strane ponovo je škripalo u napadu gde su se ređali promašaji. Pokušavali su Petrović, Dimitrijević i Milošević da savladaju golmana Zadara, ali bezuspešno. Konačno pred odlazak na odmor Nais je dva puta iskoristio igrača više i preko Šilja i Živića se vratio u meč.

U nastavku meča sreća je ponovo bila na strani Zadrana. Viđena je rezultatska klackalica, a Nišlije su stalno morale da ˶jure˝ rezultat. Na sreću domaćih ruka nije zadrhtala Živiću, koji je dva puta u nizu zatresao mrežu gostiju i tako držao svoje u igri. Konačno otpor Zadra slomljen je u poslednjoj deonici, kada su se golovi Naisa ređali kao na traci. Prvo vođstvo na meču domaćima donosi Mitrović za (6:5), da bi zatim bili precizni Šilj, još jednom Mitorvić, pa Petrović za velikih +4. Seriju domaćih na kratko je prekinuo Vrbnjak, koji koristi igrača više. Ipak dalje od toga gosti nisu mogli. Tačku na ovaj meč minut pre kraja stavio je Petrović za konačnih 10:6.

Nišlije je do pobede predvodio Živić sa tri pogotka, dok je odličan na golu bio Lazić sa čak 19 odbrana.

U narednom kolu Nais gostuje ekipi Šapca.

Nais - Zadar 1952 10:6 (1:3, 2:0, 2:2, 5:1)

Niš, Bazen Čair;

Gledalaca: 400;

Sudije: Goran Jovančević/ Vuk Milović;

Igrač više: Nais 9 (3), Zadar 1952 10 (3);

Peterci: Nais -, Zadar 3 (2);

NAIS:Lazić 18 odbrana + peterac, Mitrović 2, Pavičić, Milić, Dimitrijević, M.Milošević, Petrović 2, Đurđević 1, Živić 3, Šilj 2, Ml.Milošević, D.Milošević, Stoiljković, Stanković;

ZADAR 1952: Brzica, Jakupović, Škaro, Knežević 1, Čačić, Jovančević 2 (2), Vučković, Šunde 1, Magaš, Stanić, Zelić 1, Jurišić, Bajic, Vrbnjak 1.