Zemun bez šanse na Čairu

Uros Vasic vest zemun

Vaterpolisti Naisa potopili su ekipu Zemuna u šestom kolu Prve A lige. Meč na Čairu završen je rezultatom 14:5 (2:1, 3:1, 3:2, 6:1).

Do ubedljive pobede niški tim vodio je odličan Uroš Vasić, koji se pet puta upisao u strelce.Odlična igra našeg tima u odbrani i napadu rezultirala je najubedljivijom pobedom u dosadašnjem delu sezone. Iako su prvi došli do lopte, gostujući igrači nisu iskoristili napad, sa druge strane, domaći koriste igrača više i preko kapitena Šilja dolaze u vođstvo. Prednost Naisa povećao je Vasić, dok Vasiljević pogotkom smanjuje zaostatak svog tima. U prvom delu su i jedan i drugi tim imali po još nekoliko prilika, ali je lopta završavala preko ili pored gola. I u drugoj četvrtini do lopte ponovo dolaze Zemunci, ali ne koriste prvi napad. Omerović i Milošević pokušali su da odvedu svoj tim na sigurnih +2, ali im nije pošlo za rukom. Promašaje niškog tima Beograđani kažnjavaju golom Bursaća za izjednačenje 2:2. Domaće u vođstvo vraća Živić, a Vasić pogađa za novih +2. Imali su gosti priliku da uhvate rezultatski priključak, ali je nisu ikoristili − šut Perkovića iz peterca odbranio je golman Lazić. Da Nišlije bezbrižno odu na pauzu, pobrinuo se Uros Vasic, koji postize evrogol za +3.

Početak treće deonice obeležili su čuvari mreže oba tima, koji su bili na visini zadatka, te su i jedan i drugi tim nekoliko minuta bili bez golova. Nakon nekoliko pokušaja, konačno prolazi lob Predraga Nosovića za 6:2, odgovor Zemuna na to bio je pogodak Ljubenovića. Ipak ni to nije bilo dovoljno da se prekine serija niškog tima. Golovima Stanimirovića i Omerovića Nais stiže do velikih +5. Potpunu dominaciju izabranici Marka Blagojevića pokazali su u poslednjoj četvrtini koju golom otvara Nosović. Poslednji pogodak za beogradski tim početkom četvrte deonice postiže Vasiljević, nakon čega je usledila serija Nišlija od 5:0. Rešetali su mrežu Markovića domaći sa svih strana. Mladi Popović i Vasić upisali su se dva puta u strelce, dok je Milić postigao jedan pogodak. Meč šestog kola protekao je u znaku fantastičnog Uroša Vasića, koji je postigao pet golova, od toga dva evrogola.

U narednom kolu naši vaterpolisti gostuje Singidunumu.

Sudije: Vuk Milović (Kraljevo) / Goran Jovančević (Vrnjačka Banja);

NAIS: Igor Lazić 12 odbrana + peterac, Bogdan Kostić, Veljko Stanimirović 1, Miljan Milić 1, Predrag Nosović 2, Uroš Jovanović, Tihomir Živić 1, Matija Đurđević, Alen Omerović 1, Nemanja Šilj 1, Uroš Vasić 5, Dragan Milošević, Dejan Ilić 1 odbrana, Miloš Popović 2;

ZEMUN: Luka Marković 6 odbrana, Marko Orelj, Živojin Đukić, Đorđe Ljubenović 1, Luka Perković, Luka Dragišić, Mladen Tupuš 1, Nikola Bursać 1, Bogoljub Vrakela, Đorđe Maksimović, Miloš Timotić, Dušan Raspović, Dimitrije Đokić, Andrija Vasilijević 3.