Bez otpora favoritu

Vaterpolisti Naisa ubedljivo su poraženi od Crvene zvezde rezultatom 19:4, u susretu drugog kola Superlige Srbije.

Niški tim nije imao nikakvu šansu protiv razigranog učesnika Lige šampiona, pa je doživeo drugi poraz u takmičenju, pošto je prošlog vikenda izgubio od Šapca.

Zvezda je furiozno otvorila meč, prvu deonicu je dobila sa 4:1, a nakon što je u drugoj bilo 5:0, pitanje pobednika je bilo rešeno već posle 16 minuta igre.

Domaćin ni u nastavku nije „spustio gas“, postigao je još deset golova i naneno Naisu najteži poraz u sezoni, pokazavši da će ove godine biti glavni rival Šapcu u borbi za šampionsku titulu.

Crveno-beli sada vode na tabeli sa 13 bodova iz šest mečeva i imaju bod više od Šapca, koji ima utakmicu manje. Nais je na petoj poziciji sa tri boda iz šest utakmica.

Preostala dva susreta drugog kola igraće se narednog vikenda, a sastaće se: Šabac-KVK Radnički i Vojvodina-Partizan.

Nais će naredni duel u Superligi odigrati 20. aprila, kada će gostovati ekipi Partizana.

CRVENA ZVEZDA-NAIS 19:4 (4:1, 5:0, 4:2, 6:1)

Beograd, 6. aprila. Bazen “Milan Gale Muškatirović”. Sudije:Putniković i Kiš. Isključenja: Crvena zvezda 12, Nais 9.

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 1, Maksimović 2, Bursać 1, Perković 2, Vasić 4, Bitadze 3, Martinović 1, Ilić 1, Popović, Kovačević 1, Radović 2, Todorovski, Ljubenović.

NAIS: Lazić, Mitrović 2, Pavičić, Kosić 1, Ml. Milošević, Ma.Milošević, Micikić, Lekić 1,Živić, Kovačević, Lazić, D.Milošević, Stojiljković, Stjepanović.