Duel sa Medveščakom za kraj A2 lige

Strahinja Vojicic

Utakmicama 14. kola za vikend se završava takmičenje u Triglav regionalnoj A2 ligi.

Zavesu na istorijsku sezonu na Jadranu vaterpolisti Naisa spustiće na svom Čairu, gde će u subotu od 20h, dočekati Medveščak.

Mi smo u Zagrebu, u većem delu utakmice parirali Medveščaku, „pali” smo u poslednjoj četvrtini i na kraju izgubili. U prošlom meču imali smo veoma lošu realizaciju igrača više i na tome su nam sada bazirani treninzi. Imamo snimak prethodnog duela, tako da neke neočekivane stvari ne mogu da se dese u Nišu. Ja se iskreno nadam da makar u poslednjem kolu možemo da dođemo do nekih bodova i tako zatvorimo sezonu Jadranskoj ligi, rekao je strateg Nišlija Marko Blagojević

Prvi meč u gostima završen je rezultatom 9:6. Nais je tada odigrao dobro i imao vođstvo u većem delu meča, ali je ipak ostao bez bodova. Priliku da to ispravi, ali i ujedno upiše prvu pobedu u sezoni, tim sa Čaira imaće pred svojim navijačima.

Veoma je bitno da na dobar način otvorimo utakmicu. Ukoliko odigramo ceo meč, kao prve dve četvrtine u Zagrebu, možemo da očekujemo pozitivan rezultat. Treniramo i radimo jako tokom većeg dela sezone i nadam se da ćemo to pokazati i u bazenu, ističe igrač Strahinja Vojčić

Ulaz na meč Nais – Medveščak biće slobodan.