I dalje bez pobede protiv ŽAK-a

b7776ccd86677e084c73066d56234a62 L

U četvrtom kolu Prve A lige naš tim poražen je od ekipe ŽAK-a. Meč na Čairu završen je rezultatom 7:8 (3:2, 3:2, 1:4, 0:0).

Iako su u prvom poluvremenu imali sve konce igre u svojim rukama, vaterpolisti Naisa ispustili su pobedu u trećoj četvrtini, koju je gost iz Kikinde ubedljivo dobio i nadoknadio zaostatak od dva gola.

Početak meča obeležili su promašaji na obe strane. Prvo je Nosović šutirao pored gola, a zatim i Budurin. Usledio je i šut kapitena Šilja, ali je lopta pogodila okvir gola i odbila se do Vasića, koji pogađa i donosi vođstvo svom timu. Domaći su od tog trenutka zaigrali sigurnije i u odbrani i u napadu. Na 2:0 niški tim dolazi preko Živića, dok Vasić ponovo pogađa za sigurnih 3:0. To ipak nije bilo nedostižno za goste, koji u finišu prve četvrtine preko Blaževića i Talaja dolaze do gola zaostatka. Druga deonica završena je istim rezultatom kao i prva. Pogotkom Budurina ŽAK dolazi do izjednačenja. Nišlije su preko kapitena Šilja pokušale da se vrate u vođstvo, ali je golman Miljević dva puta bio uspešniji. Sreća ipak nije okrenula leđa domaćima, pa Šilj pogađa iz trećeg pokušaja za 4:3. Na +2 izabranici Marka Blagojevića odlaze golom Milića, ali gosti odmah uzvraćaju preko Jakšića. Drugu deonicu Nais završava odličnim pogotkom golmana Igora Lazića. Naime, Lazić, koji je više puta dokazao svoje golmansko umeće, sada je pokazao da može da bude i golgeter tako što je šest sekundi pre kraja savladao kolegu Miljevića sa svog gola.

Loša igra u trećoj četvrtini koštala je naš tim novog poraza. Jedan postignut pogodak, naspram četiri primljena bio je ipak nedovoljan da se savlada lider tabele. ŽAK je ponovo prvi došao do lopte i postigao gol. Nakon prvog napada precizan je bio Vang, dok Blažević donosi novo izjednačenje. Imali su igrači Naisa nakon toga prilike da se vrate u meč, ali nisu uspeli. Gostujući tim je dobro izblokirao šuteve Šilja, dok je Nosović pogodio okvir gola. Iako igra u napadu ponovo nije bila na nivou, odbrana je funkcionisala dobro, pa ni Kikinđani nisu lako dolazili do gola. Golman ŽAK-a Miljević održavao je svoj tim u igri i bez mnogo muka zaustavio šuteve Šilja i Kostića, Milić je tukao pored gola, dok je Matija Milošević pogodio prečku. Nakon svih promašaja, Nosović pogađa za novo vođstvo od 7:6. Međutim, izabranici Marka Bašića u završnici treće četvrtine golovima Budurina i Vanga, prvi put na meču, dolaze u vođstvo. Poslednja četvrtina završena je bez golova, tako da je prednost stečena posle pauze donela lideru na tabeli nove bodove, dok su Nišlije ispustile pobedu.

Sada sledi pauza u prvenstvu do 17. januara, kada će biti odigrane utakmice petog kola. Nais tada gostuje ekipi Beograda.

Nais − ŽAK 7:8 (3:2, 3:2, 1:4, 0:0).

Niš, bazen Čair;

Gledalaca: 200;

Peterci: Nais – , ŽAK -;

Igrač više: Nais 11 (3), ŽAK 10 (4);

Sudije: Željko Ragač/Andreja Stanojević;

NAIS: Igor Lazić 9 odbrana i 1 pogodak, Bogdan Kostić, Veljko Stanimirović, Miljan Milić 1, Predrag Nosović 1, Matija Milošević, Tihomir Živić 1, Matija Đurđević, Alen Omerović, Nemanja Šilj 1, Uroš Vasić 2, Dragan Milošević, Dejan Ilić, Uroš Jovanović;

ŽAK: Nemanja Miljević 8 odbrana, Miljan Đurić, Nino Blažević 2, Nemanja Budurin 2, Igor Arnuš, Kristofer Vang 2, Slobodan Jakšić 1, Aleksandar Pavić, Miša Ivetić, Dušan Talaja 1, Miloš Teodorović, Marko Marčeta, Dušan Romić, Goran Gavranov.