Istorijska pobeda Naisa u regionalnoj ligi

Uros VAsic A2

U veoma uzbudljivoj i do kraja neizvesnoj utakmici poslednjeg kola Triglav regionale A2 lige vaterpolisti Naisa upisali su prvu pobedu.

Nišlije su kod kuće savladale ekipu Medveščaka iz Zagreba rezultatom 11:10 (2:4, 4:3, 1:1, 4:2).

U domaćem timu su se sa po dva pogotka istakli Nemanja Šilj, Murat Šakenov i Strahinja Vojčić, dok je sa 14 odbrana na golu odličan bio Mirko Kozarski. Kod gostiju dvostruki strelci bili su Domagoj Jajčinović, Marko Buconić i Ante Lovrić.

Gostujući tim je već na startu iskoristio igrača više i poveo preko Jajčinovića, ali su domaći brzo uzvratili preko Šakenova. U nastavku meča Zagrepčani su ponovo uspeli da materijalizuju brojčanu prednost u bazenu, ovoga puta precizan je bio Bulat. Novo vođstvo izabranika Alana Medića nije bilo dugog daha, jer je Vojčić pogodio za 2:2. U finišu prve deonice gostujući tim uspeo je da dođe do +2. Domaći igrači imali su par prilika da anuliraju prednost, ali ih nisu iskoristili, jer je Slade osujetio pokušaje Vasića i Miloševića. Drugu četvrtinu pogotkom je otvorio Buconić za najveću prednost na meču, bilo je +3 (2:5). Usledili su golovi Šilja i Miloševića sa jedne, odnosno Buconića i Lovrića sa druge strane. Krajem druge deonice u listu strelaca upisuju se Pavičić i Stanimirović, i pred odlazak na odmor vraćaju Nais na -1.

Murat Sakenov

U nastavku je viđena još veća borba u bazenu. Treća četvrtina završena je rezultatom 1:1. Drugim pogotkom Šakenov je doneo Naisu izjednačenje, ali je nekoliko sekundi pre kraja ove deonice Lovrić vratio prednost svom timu. Najzaslužniji za ovakav reultat bili su čuvari mreža obeju ekipa, koji su spustili zavese na svoje golove. Blistali su Kozarski sa jedne i Slade sa druge strane. Prava drama na čairskom bazenu usledila je u poslednjoj četvrtini. Domaći su bili rešeni da upišu prvu pobedu u ligi, a veliku podršku za to dobijali su od publike, koja im je tokom čitavog meča davala vetar u leđa. Kapiten Šilj postigao je osmi pogodak za Nais, a gosti su ponovo poveli preko Anđelića. Novo izjednačenje izabranicima Marka Blagojevića donosi Milić, a za prvo vođstvo na meču (10:9), precizan je bio Vojčić. Nakon toga, odmaći su propustili par napada, što ih je umalo koštalo bodova. U finišu meča Jajčinović pogađa mrežu Kozarskog za 10:10. Prvu pobedu Nišlijama u poslednjem minutu doneo je Uroš Vasić, koji je ujedno stavio tačku na duel sa Medveščakom.

S. Vojcic

Ekipa Naisa završila je takmičenje u Triglav regionalnoj ligi sa četiri boda.

Nais – Medveščak 11:10 (2:4, 4:3, 1:1, 4:2)

Niš, bazen Čair;

Gledalaca:300;

Sudije: Goran Jovančević (Vrnjačka Banja)/ Miodrag Stefanović (Beograd);

Igrač više: Nais 13 (4); Medveščak 13 (6);

NAIS: Kozarski 14 odbrana, Stanimirović 1, Pavičić 1, Milić 1, Budurin, Miloševićlj, Živić, Đurđević, Vojčić 2, Šilj 2, Vasić 1, Šakenov 2, Stamenić, Popović;

MEDVEŠČAK: Slade 9 odbarne, Jajčinović 2, Avdić, Anđelić 1, Jovanović 1, Lovrić 2, Buconić 2, Krvavica, Cvanciger, Bulat 1, Lipar 1, Škiljić, Podrug, Lipej.