Nais bolji od Katara

Vaterpolisti Naisa pobedili su u Budvi ekipu Katara sa ubedljivih 13:5, u utakmici poslednjeg 11. kola regularnog dela Regionalne A2 lige.

Nais je na taj način osnovni deo lige završio na četvrtoj poziciji na tabeli sa 22 osvojena boda, a u nastavku sezone ga čeka još pet kola u kojima će se sa najboljim timovima ove lige boriti za jedno od prva dva mesta. Prva pozicija na tabeli donosi direktan plasman u A1 ligu, a druga vodi u baraž.

Izabranici Jovana Serafimovića će u tih dodatnih pet kola biti domaćini Solarisu iz Šibenika, Budvi i Vojvodini, a gostovaće Primorju iz Rijeke i Radničkom iz Kragujevca.

Duel u Budvi nije doneo nikakva iznenađenja, a Nais je već u prvoj deonici stavio do znanja domaćinu da je došao po tri boda. Prvi gol na meču postigao je Mitrović iz akcije sa igračem više, a potom je Kataro izjednačio preko Milaša. U finišu uvodne četvrtine istakao se centar Nišlija Jakša Kosić, koji je realizovao dva napada svoje ekipe sa igračem više u bazenu, za 1:3.

Kosić je svoju seriju nastavio i u drugoj četvrtini, koju je otvorio pogotkom iz pozicionog napada za 1:4, da bi na ubedljivih 1:5 povisio Malenović iz akcije sa igračem više.  Na 2:5 je smanjio Mršić, a i ovaj period je golom zatvorio sjajni Kosić za 2:6.

Najviše golova viđeno je u trećoj četvrtini koju su razigrane Nišlije dobile sa 4:2. Najpre je Dončić pogodio za Kataro i smanjio na 3:6, ali su mu brzo odgovorili Živić, Lekić i Mitrović i odveli Nais na plus šest(3:9). Do kraja je viđen po jedan gol na obe strane. Precizni su bili Milaš za Kataro i Pavičić za Nais, pa se u poslednjih osam minuta ušlo sa vođstvom sastava iz Niša rezultatom 4:10.

Poslednji kvartal nije doneo ništa novo. Nais je nastavio u istom ritmu i stigao do ubedljive pobede. Milaš je smanjio na 5:10, a meč je završen serijom niške ekipe od 3:0, u kojoj su golove postizali Budurin i dva puta Malenović, za konačnih 5:13.

KATARO-NAIS 5:13 (1:3, 1:3, 2:4, 1:3)

Budva, 26. januara. Sudije: Nikola Arnaut i Boris Obradović. Igrač više: Kataro 3 (2), Nais 5 (3).

KATARO: Mandić, Pržica, Vujošević, Marković, Mršić 1, Milić, Jašović, Vujović, Milaš 3, Vuksanović, Dončić 1, Gopčević, Marinković, Ćetković.

NAIS: I. Lazić, Mitrović 2, Pavičić 1, Kosić 4, Budurin 1, M. Milošević, Stojančić, Lekić 1, Živić 1, Kovačević, Malenović 3, D. Milošević, Stoiljković, D. Lazić.