Nais bolji od Singidunuma na Banjici

pobeda singidunumVaterpolisti Naisa pobedili su ekipu Singidunuma u prvom baražnom meču za plasman u Superligu rezultatom 13:12 (3:2, 4:4, 3:3, 3:3). Najefikasniji u niškom timu bio je Milošević sa pet, dok se kod domaćih sa istim brojem pogodaka istakao Bjelić.

U rezultatski neizvesnom meču izabranici Marka Blagojevića uspeli su da savladaju superligaša iz Beograda i tako dođu na korak od ostvarenja cilja – plasmana u Prvu A ligu. Prednost od jednog gola stečena u prvoj četvrtini bila je dovoljna Nišlijama da meč reše u svoju korist.

Bolje smo ušli u meč i poveli sa 3:0, međutim, oni su nas stigli i od tada je viđena rezultatska klackalica. Vodili smo u većem delu meča. Na minut i deset sekundi pre kraja imali smo 13:11, ali su domaći iskoristili igrača više i smanjili zaostatak na jedan gol. Nakon toga smo i mi imali napad koji nismo iskoristili, rekao je petostruki strelac za Nais − Dragan Milošević i dodao:

U drugi meč ulazimo sa velikom psihološkom prednošću, igramo na domaćem terenu i već imamo jednu pobedu, zaključio je on.

Revanš meč između niškog i beogradskog tima zakazan je za nedelju, 14. april, od 20h na bazenu „Čair“.

Singidunum – Nais 12:13 (2:3, 4:4, 3:3, 3:3)
Bazen: „Banjica“.
Singidunum: Bjelić 5, Čabrilo 1, Stjepanović 2, Drašković 2, Petrović 1.
Nais: Čavić 4, Šilj 3, Baltić 1, Milošević 5.