Nais će igrati Superligu

Vaterpolisti Naisa remizirali su kao gosti sa ekipom Valjeva rezultatom 7:7, u utakmici za popunu Superlige Srbije.

Ovo je drugi remi ovih timova u sezoni, pošto su nedavno u sklopu Regionalne A2 lige odigrali 9:9 na bazaneu Čair.  Ovo je dobar rezultat za Nišlije, pošto sada na mini tabeli timova iz Srbije koji igraju A2 ligu imaju pet bodova, tri više od Valjeva, koje će za desetak dana gostovati Vojvodini i tek će se nakon tog meča znati ko od ove tri ekipe neće igrati Superligu. Ali da bi Nais ostao bez Superlige potrebno je da Valjevo slavi u Novom Sadu sa 17 golova razlike, što je u ovom sportu apsolutno nemoguće.

Domaći tim, koji sa klupe predvodi Igor Milanović, bolje je otvorio meč i poveo sa 3:1 posle prvih osam minuta. Nais je tek sredinom treće četvrtine uspeo da izjednači rezultat. U poslednjoj deonici se igralo nervozno, a nijedna od ekipa nije uspela do dođe do željene pobede.

Najefikasniji u sastavu Naisa na ovom susretu bio je Milan Kovačević sa dva gola, dok su isti učinak kod Valjeva imali Arshija Almasi i Luka Gligorijević.

Niški tim u subotu dočekuje Budvu, u poslednjem kolu Regionalne A2 lige.

VALJEVO-NAIS 7:7 (3:1, 2:3, 1:2, 1:1)

Valjevo, 6. marta. Sudije: Andrić i Putniković. Igrač više: Valjevo 7 (3), Nais 6 (2). Peterci: Valjevo 1 (0), Nais 1 (1).

VALJEVO: Samenić, Mitrović 1, Almasi 2, Stanković, Uzagić, Inaba, Njegovan 1, Gligorijević 2, N. Đorđević, Tenžera, L. Đorđević 1, Cvetković, Mišić, Ristić.

NAIS: Lazić, Mitrović 1, Pavičić, Kosić, Budurin 1, M. Milošević 1, Mickić, Lekić 1, Živić 1, Kovačević 2, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Vujović.