Nais u polufinalu Kupa Srbije

Vaterpolisti Naisa plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su u četvrtfinalnom meču savladali Stari Grad sa 6:5.

Niški tim je teže nego što se očekivalo izašao na kraj sa ekipom koja igra Prvu ligu Srbije, ali je ostvario prvi cilj u sezoni i izborio nastup na završnom turniru nacionalnog Kupa, koji će se održati 22. i 23. decembra u Zrenjaninu.

Da je Kup specifično takmičenje i da Nais neće lako opravdati ulogu favorita videlo se već na startu meča. Gosti su krenuli hrabro i poveli preko Popovića posle akcije sa igračem više. Nais se prenuo u finišu prvog perioda i uspeo je da sa tri brza pogotka postavi stvari na svoje mesto. Živić i Kosić su realizovali akcije sa igračem više, a Mitrović je pogodio iz pozicionog napada, za 3:1.

U drugoj četvrtini oba tima postigla su po jedan pogodak. Gosti su najpre smanjili na 3:2 golom Lalića, da bi Nais na veliki odmor otišao sa vođstvom od 4:2 zahvaljujući pogotku Šilja u napadu sa igračem više u bazenu.

Treća deonica počela je sjajnom akcijom Naisa za centra, koju je u gol pretvorio iskusni Nemanja Šilj (5:2). Mitrović je potom u svom stilu pogodio iz velike daljine za 6:3, a Stari Grad je preko Spasića smanjio na 6:3 i tim rezultatom se ušlo u odlučujućih osam minuta.

Iako je imao veliku prednost, Nais je u poslednjoj deonici umalo od gotovog napravio veresiju. Mitrović nije iskoristio peterac i propustio je šansu ta stavi tačku na ovaj susret, a onda su domaći loše odradili nekoliko napada sa igračem više, pa ih je Stari Grad kaznio golom Barbareza i na tri i po minuta pre kraja smanjio na 6:4. Gosti su dali i peti gol preko Čazdahana na 29 sekundi do kraja, ali nisu imali ni snage, ni vremena da izbore peterce, pa se Nais plasirao na turnir u Zrenjaninu.

Osim Nišlija, za trofej Kupa Srbije boriće se Partizan, Šabac i kragujevački Radnički.
Partizan je kao gost pobedio Vojvodinu sa 10:7, Šabac je na svom bazenu savladao Valjevo sa 14:9, a Radnički je u Kragujevcu bio bolji od Crvene zvezde rezultatom 12:10.

Žreb za polufinale Kupa Srbije obaviće se u sredu od 16.30 sati u prostorijama Vaterpolo kluba Nais u Nišu, sat vremena pre početka utakmice između Srbije i Hrvatske u Kupu Evrope, koja će se igrati na bazenu Čair.

NAIS-STARI GRAD 6:5 ( 3:1, 1:1, 2:1, 0:2)

Niš, 8. decembra-bazen Čair. Gledalaca: 250. Sudije: Andrija Stanojević i Dario Balažević. Igrač više: Nais 10 (4), Stari Grad 8 (5). Peterac: Nais 1 (0).

NAIS: Lazić, Mitrović 2, Pavičić , Kosić 1, Budurin , M.Milošević, Nikolić, Kovačević, Živić 1, Šilj 2, Malenović, Stoiljković, Stjepanović.

STARI GRAD: Aleksić, Popović 1, Lazić, Mirković 1, Tomašević, Spasić, Barbarez 1, Mendi 1, Radanović, Lalić , Lazić, A. Popović, Mulić.