Nova pobeda nad Zemunom

Predrag Nosovic - banjica

U veoma zanimljivom, uzbudljivom i neizvesnom meču naš tim savladao je Zemun i tako upisao osmu pobedu u prvenstvu. Meč u Beogradu završen je rezultatom 11:14 (4:3, 4:4, 1:3, 2:4).

Meč 13. kola obeležio je veliki broj isključenja na obe strane, ali je Nais, kao i mnogo puta ranije, u tom segmentu odneo pobedu. Naš tim odigrao je nešto slabije u odbrani i to ga je moglo koštati poraza. Međutim, kockice su se sklopile krajem treće četrvtine pa su se naši igrači tako sa celim plenom vratili kući.

Početak meča obeležili su pokušaji na obe strane. Iako su prvi došli do lopte naši igrači nisu iskoristili prvi napad. Usledio je pokušaj Šilja, ali je golman Marković odbranio, sa druge strane, uspešan je bio njegov kolega Lazić. Posle kapitena i Nosović je pokušao da donese prednost svom timu, ali je njegov šut bio lak plen za čuvara mreže domaćih. Na prvi pogodak čekalo se skoro četiri minuta, kada je Vasiljević zatresao mrežu, a Maksimović zatim pogodio za 2:0. Golovima Đurđevića i Miloševića gosti dolaze do izjednačenja. Već u sledećem napadu izabranici trenera Marka Blagojevića mogi su do vođstva, međutim Popović nije video Nosovića pa je još jedna šansa otišla u nepovrat. Neorganizovanost u igri gostiju, Zemun je kaznio preko Timotića, a Milošević ponovo izjednačio. Golom Jelače u poslednjim sekundama prve deonice domaći dolaze do 4:3. Početkom druge četvrtine Nosović je zatresao mrežu Markovića za 4:4. Taman kada se činilo da Nais konačno dolazi do svoje igre, usledila je serija domaćih. Rešetali su mrežu Lazića redom: Bursać, Ljubenović, Vasiljević za velikih +3 (7:4). Odgovor Naisa na to bila su dva vezana pogotka Tihomira Živića za rezultatski priključak.

Do svoje igra momci sa plavim kapicama došli su nakon odmora. Početkom treće deonice Bursać odvodi Zemunce na +2, što je, ispostaviće se na kraju, bilo poslednje vođstvo izabranika Bojana Ivanovića. Đurđević i Nosović donose izjednačenje Naisu, a za prvo vođstvo na meču precizan je bio Bogdan Kostić. Poslednja četvrtina u potpunosti je pripala našem timu koji je dokazao da nije slučajno slavio u prvom meču na Čairu. Dva vezana pogotka Nosovića, donela su veliku prednost Naisu (9:12). Usledio je pogodak Bursaća, iz peterca, tek da se prekine serija, a zatim i gol Omerovića (10:13). Golom Vasića u poslednjem minutu Nais dolazi do najveće prednosti na meču od četiri gola. Međutim, Perković je u finišu bio precizan i tako umanjio poraz svog tima.

Nišlije su do pobede predvodili Predrag Nosović sa četiri pogotka, te Dragan Milošević, Matija Đurđević i Tihomir Živić koji su postigli po dva. Golman Igor Lazić zabeležio je 13 odbrana. U domaćem timu najefikasniji je bio Nikola Bursać sa četiri pogotka, dva je dodao Aleksandar Vasiljevic.

U poslednjem kolu Prve A lige Nais će na Čairu ugostiti Singidunum. Meč je na programu 4. aprila.

Zemun – Nais 11:14 (4:3, 4:4, 1:3, 2:4)

Gledalaca: 100;

Peterci: Zemun 1 (1); Nais –

Igrač više: Zemun 19(5); Nais 13(6);

Sudije: Željko Ragač / Ivanka Raković-Krstonošić;

NAIS: Igor Lazić 13 odbrana, Bogdan Kostić 1, Marko Pavičić, Veljko Stanimirović 1Predrag Nosović 4, Boris Đerđinović, Tihomir Živić 2, Matija Đurđević 2, Alen Omerović 1, Nemanja Šilj, Uroš Vasić 1, Dragan Milošević 2, Dejan Ilić, Miloš Popović;

ZEMUN: Luka Marković 6 odbrana, Vuk Jelača 1, Živojin Đukić, Đorđe Ljubenović 1, Luka Perković 1, Matija Živanović, Mladen Tupuš, Nikola Bursać 4(1), Uroš Đukić, Đorđe Maksimović 1, Miloš Timotić 1, Aleksandar Kecojević, Dimitrije Đokić, Andrija Vasilijević 2.