Pobeda na startu sezone

nais - dunav vest

Nova sezona počela je pobedom. Naši igrači savladali su u prvom kolu Prve A lige ekipu Dunava iz Novog Sada rezultatom 6:4 (2:1, 1:2, 2:0, 1:1).

Na prvi gol čekalo se skoro pet minuta, nakon čega je Petković zatresao mrežu Lazića. Nosović je pogodio za izjednačenje, a zatim je Pavičić doveo Nais u vođstvo. Imali su domaći igrači prilike da dođu do +2, ali je golman gostiju Ristić odbranio šut Miloševića. Do izjednačenja gosti dolaze golom Porobića, a zatim Tubić vraća svoj tim u vođstvo. Treći pogodak gostiju kao da je probudio niški tim, koji je krenuo da igra bolje. Gol Miloševića za izjednačenje podigao je na noge publiku koja je sve vreme pružala podršku domaćem timu. Odluka o pobedniku doneta je u trećoj četvrtini, koju su domaći odigrali bez primljenog gola.

Nišlije su nakon odmora zaigrale nešto borbenije. Treća četvrtina otvorena je golom Šilja i Nais je ponovo imao gol prednosti. Imali su domaći nekoliko šansi da dođu do osetnije prednosti, ali ih nisu iskoristili. Prvo je Vasić bezuspešno pokušao da lobuje odličnog golmana gostiju, a kasnije je isti igrač pogodio okvir gola. Prednost od +2 timu sa Čaira donosi Stevanović iz peterca. Poslednji deo meča završen je nerešeno, ali je prednost stečena u trećoj četvrtini donela domaćima prvu pobedu i bodove u novoj sezoni. Odlično veče imao je i fantastični golman domaćih koji je odbranama u ključnim momentima ulivao sigurnost svojim saigračima. Čuvar mreže Lazić upisao je 15 odbrana.

U četvrtak je odigran još jedan meč Prve A lige u kome je Zemun savladao Beograd rezultatom 10:9. Preostala dva susreta između Starog grada i Banjice u Beogradu, odnosno ŽAK-a i Singidunuma u Kikindi na programu su za vikend.

U narednom kolu Nais gostuje ekipi Starog grada.

Nais – Dunav 6:4 (2:1, 1:2, 2:0, 1:1).

Niš, bazen Čair.

Gledalaca: 400.

Igrač više: Nais 8 (3), Dunav 7 (0).

Peterci: Nais 1 (1), Dunav 2 (1).

Sudije: Vuk Milović, Goran Jovančević.

Nais: Igor Lazić 15 odbrana, Bogdan Kostić, Marko Pavičić 1, Miljan Milić, Predrag Nosović 1, Matija Đurđević, Tihomir Živić, Mladen Stevanović 1 (1), Alen Omerović, Nemanja Šilj 2, Uroš Vasić, Dragan Milošević 1, Dejan Ilić, Miloš Popović.

Dunav: Stefan Dušan Ristić, Aleksandar Martinović, Marko Porobić 1, Luka Šćepanović, Aleksa Tintor, Dejan Vujović, Milan Radovanović, Marko Tubić 2 (1), Strahinja Vojčić, Nemanja Petković 1, Đorđo Petrović, Nikola Bjelić, Milan Šantalab, Nemanja Marinković.