Pobeda za plej-of

Vaterpolisti Naisa savladali su Triglav iz Kranja sa 10:4 u susretu desetog kola Regionalne A2 lige.

Niški tim je ovim trijumfom gotovo sigurno obezbedio plasman među prvih šest ekipa na tabeli, što će mu doneti igranje u plej-ofu, pošto bi u narednom kolu, koje se igra tek 1. ferbuara 2020. godine,  trebalo da se dogodi pravo čudo pa da Nais prepusti šesto mesto Zemunu.

Duel na bazenu Čair domaćin je protiv “fenjeraša” odradio rutinski, a on je rešen je već posle prvog poluvremena, jer je Nais stekao prednost od 6:2. Prve dve četvrtine Nišlije su dobile rezultatom 3:1. Dva gola u prvoj četvrtini postigao je iskusni Radovan Latinović, a jednom je pogodio Tihomir Živić. Strelac za goste iz Slovenije bio je Jan Justin. U drugoj denici ista meta-isto odstojanje. Petar Vujović, Aleksa Cvetković i Radovan Latinović odveli su Nais na 6:1, a drugi gol za goste postigao je Aleksander Paunović u finišu ovog perioda.

Treću i četvrtu četvrtinu Nais je dobio rezultatom 2:1. Aleksa Cvetković je na samom početku treće deonice realizovao napad sa igračem više za 7:2, potom je na 7:3 smanjio Rahne Matić, da bi na 8:3 za niški sastav povisio Senja Stjepanović udarcem sa distance.

Radovan Latinović i Milan Kovačević su pogocima na sredini poslednjeg perioda doneli domaćinu velikih 10:3, a konačnih 10:4 postavio je vaterpolista Triglava Jan Justin.

U Regionalnoj A2 ligi sada sledi pauza od dva i po meseca zbog reprezentativnih takmičenja tokom decembra i januara.

NAIS-TRIGLAV 10:4 (3:1, 3:1, 2:1, 2:1)

Niš, 16. novembra. Bazen Čair. Gledalaca: 300. Sudije: Nišavić i Petrović. Igrač više: Nais 7 (4), Triglav 8 (1). Peterci: Nais 1 (1).

NAIS: Lazić 15 odbrana, Točigin, Pavičić, Latinović 4, Vujović 1, M. Milošević, Cvetković 2, Kovačević 1, Živić 1, Ganić, Milojković, D. Milošević, Stojanović, Stjepanović 1.

TRIGLAV: Beton, Verbič, Rahne 1, Sokler, Gostič, Paunović 1, Gostič, Lah, Justin 2, Tropan, Bečič, Kos, Zupanc.