Pobeda u Budvi

KATARO-NAIS 11:17 (3:4, 2:3, 4:5, 2:5)

Budva, 1. februara. Sudije: Stanko Ivanovski (Crna Gora) i Siniša Matijašević (Crna Gora). Igrač više: Kataro 14 (4), Nais 13 (9). Peterci: Nais 2 (2).

KATARO: Pajić 6 odbrana, Pržica 2, Božović, Marković 1, Mršić 2, Vujošević 1, Jašović 1, Vujović, Milaš 3, Vuksanović 1, Dončić, Gopčević, Marinković, Blečić.

NAIS: Lazić 7 odbrana, Točigin 3, Pavičić, Latinović 2, Ganić 2, M. Milošević 3, Cvetković 1, Kovačević, Vujović, Šilj 2, Vasić 3, D. Milošević, Tomić, Stjepanović 1.

Vaterpolisti Naisa pobedom su završili prvi deo takmičenja u Regionalnoj A2 ligi. Niški tim je u sklopu 11. kola u Budvi savladao Kataro iz Kotora rezultatom 17:11.

Izabranici Jovana Serafimovića opravdali su ulogu favorita u Budvi, dobili sve četvrtine protiv Katara i napravili dobru uvertiru pred plej-of i još pet mečeva sa najjačim timovima ove lige.

Nais prvu deonicu dobio rezultatom 4:3, a pogotke u tom periodu postigli su Stjepanović, Šilj, Latinović i Cvetković. Domaćin je preko Milaša i Mršića uspeo da održi rezultatsku neizvesnost.

Drugu četvrtinu golom je otvorio Pržica za 4:4, da bi Nais odgovorio i pogocima Vasića i Točigina ponovo otišao na plus dva (4:6). Do kraja su pogađali Vujošević sa jedne i Latinović sa druge strane, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 5:7.

Najviše pogodaka viđeno je u trećoj četvrtini koju je Nais dobio sa 5:4. Vukašin Ganić je brljirao u ovom periodu i tri puta se upisao u listu strelaca, a po jedan dol za Nišlije dodali su Matija Milošević, Točigin i Uroš Vasić.

Niški tim je u poslednjih osam minuta ušao sa vođstvom od 12:9, a četvrtu četvrtinu je dobio sa 5:2 i upisao ubedljiv trijumf. Šilj, Vasić i Točigin odveli su Nais na 9:15, domaćin je prekunio ovu seriju preko Markovića, a a u finušu meča su golove za Nais dali Stjepanović i Točigin, dok je strelac za Kataro bio Vuksanović.

Nais je prvi deo sezone završio na petoj poziciji sa 19 bodova. Iza je POŠK sa bodom manje, a ispred su Radnički i Solaris sa po 31 bodom, Primorje sa 27 i Vojvodina sa 24 boda.

Nišlije će do kraja lige odigrati još pet utakmica protiv ovih ekipa, a u prva dva kola će gostovati Solarisu i Primorju.