Podela bodova na Čairu

Uros Vasic

Pogotkom Matije Miloševića u poslednjim sekundama meča naš tim došao je do prvog remija u sezoni.Meč između Naisa i Banjice završen je rezultatom 7:7 (0:1, 3:3, 1:2, 3:1).

Naši vatrepolisti upisali su prvi remi u sezoni u trećem kolu Prve A lige. Iako su tokom celog meča bili u zaostatku, izabranici Marka Blagojevića uspeli su da se u poslednjoj deonici vrate u meč i upišu bod. Nais je i u ovom meču mučio muku sa realizacijom igrača više. Odbrana je kao i u prethodnim mečevima delovala skoro pa besprekorno, dok je ponovo škripalo u napadu. Utakmicu na Čairu obeležio je veliki broj isključenja na obe strane, s tim što su gosti prednjačili.

Kao i mnogo puta ranije, niški tim je slabo ušao u meč. Iako su prvi došli do lopte, nisu uspeli da realizuju prvi napad i dođu u vođstvo. Goste je u prednost doveo Bakić. Domaći su pokušali da uzvrate, ali bezuspešno. Sa druge strane, golman Naisa Lazić je zabeležio nekoliko odbrana i nije dopustio igračima Banjice da uvećaju prednost. Drugu četvrtinu pogotkom Radulovića otvaraju Beograđani, dok prvi pogodak za Nais postiže Uroš Vasić. Usledili su golovi Bakića i Jankovića za +3. Odgovor na seriju gostiju bili su novi golovi našeg tima. Prvo je Živić nakon asistencije Kostića pogodio mrežu Stamenića, da bi kasnije i sam Kostić savladao golmana gostiju. Na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću Banjice.

U nastavku igre viđeno je po nekoliko dobrih prilika na obe strane. Golom Bakića iz peterca beogradski tim odlazi na +2 (3:5), dok za Nais pogađa Popović. Važno je istaći da je gostujući tim više puta imao priliku da se rezultatski odlepi, ali je odbrana tima sa Čaira dobro odradila posao. Interesantan je podatak da izabranici Zorana Milenkovića sredinom treće četvrtine nisu uspeli da realizuju dva igrača više. Sa druge strane, ni domaći se nisu snalazili najbolje kada su bili brojčano jači u bazenu. Do važnog boda Nais je došao u poslednjoj deonici. Peti gol za tim sa Čaira postiže Vasić i podiže publiku na noge, odmah nakon toga Lukić je zatresao mrežu Lazića. Uzburkana atmosfera iz bazena prenela se i na tribine, pa je publika sve glasnije i glasnije davala podršku domaćem timu. Prštalo je na sve strane, i u bazenu, a i van njega. Sredinom poslednje četvrtine trener Banjice dobio je crveni karton, zbog čega je morao da napusti klupu. U finišu meča bolje su se snašle Nišlije, koje su serijom od 2:0 došle do remija. Šesti pogodak postiže Šilj, gosti su ponovo imali napad, ali ga nisu iskoristili. Na desetak sekundi pre kraja Nais je krenuo u kontru, a lopta je došla do mladog Matije Miloševića koji kao iz šale pogađa za izjedačenje i bod.

Za dve nedelje Nais će na Čairu ugostiti starog dužnika − ekipu ŽAKA iz Kikinde.

Sudije: Vuk Milović/Lazar Anđelić;

NAIS: Igor Lazić 12 odbrana, Bogdan Kostić 1, Marko Pavičić, Miljan Milić, Predrag Nosović, Matija Milošević 1, Tihomir Živić 1, Matija Đurđević, Alen Omerović, Nemanja Šilj 1, Uroš Vasić 2, Dragan Milošević, Dejan Ilić, Miloš Popović 1;

BANJICA: Vasilije Stamenić 10 odbrana, Petar Kasum, Filip Janković 1, Nemanja Bakić 3, Nikola Radulović 1, Vuk Jelača, Nikola Lukić 1, Aleksandar Andrejević, Nikola Japundžić, Dušan Panajotović 1, Nikola Radonjić, Petar Velkić, Lazar Brakočević, David Jovanović.