Poraz na startu Superlige

Vaterpolisti Naisa poraženi su na startu Superlige Srbije od ekipe Šapca rezultatom 15:9.

Domaći tim je opravdao ulogu favorita na ovom meču i zasluženo je slavio.

Šapčani su poveli 2:0 posle tri minuta igre i tu prednost su održavali do kraja prvog perioda, kada su stigli do 5:2.

Brzo su se Nišlije vratile u meč i smanjile na 5:4, a nešto kasnije i na 6:5, odnosno 7:6. Ipak, na odmor se otišlo sa vođstvo Šapca od 8:6.

Igralo se u serijama u prvim minutima trećeg perioda. Šabac je bolje počeo, poveo 10:8, a zatim je Nais prepolovio zaostatak. Pet minuta pre kraja meča bilo je 11:9, a onda je usledila serija domaćih, koji su, predvođeni Mihajlom Repanovićem, na kraju stigli do ubedljivih 15:9.

Marko Janković i Dragoljub Rogač bili su najefikasniji kod pobednika sa po četiri gola, dok su za goste Matija Milošević, Đorđe Lekić i Tihomir Živić postigli po dva.

Izabranici Jovana Serafimovića u narednom kolu gostuju Crvenoj zvezdi.

ŠABAC-NAIS 15:9 (5:2, 3:4, 2:2, 5:1)

Šabac, 30. marta. Sudije: Balažević i Stanojević. Isključenja: Šabac 11, Nais 10. Peterci: Nais 1 (1).

ŠABAC: Pijetlović, Eraković 1, Marković, Repanović 2, Toholj, Velkić 1, Rogač 4, Lukić, Janković 4, Vučinić 1, Bolović, Vasović, Vukadinović, Petrovski 1.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić 1, Kosić 1,Ml. Milošević , Ma. Milošević 2, Mickić, Lekić 2, Živić 2, Kovačević 1, Malenović, D.Milošević, Stoiljković, Stjepanović.