Poraz Naisa na Banjici

cavic banjica

Ekipa Naisa pretrpela je deveti poraz u prvenstvu. Bolja od niškog tima bila je Banjicarezultatom 11:8 (3:1, 3:2, 1:1, 4:4).

Nakon poraza na Banjici, Nišlije su uvećale šanse da se za opstanak u ligi bore kroz baraž.

Niški vaterpolisti zaigrali su nešto bolje tek od tek od trećeg dela igre, kada su već imali tri gola zaostatka za domaćom ekipom. Igrači Banjice odlično su otvorili meč i gotovo u prve dve četvrtine rešili pitanje pobednika. Mrežu Naisa načeo je Radulović, a na 2:0 uvećao Radonjić. Sa druge strane, Rakonjac je pokušao da probije led i postigne gol, ali je lopta otišla pored gola. Nakon nekoliko promašaja, igrači gostiju, krajem prvog dela igre, postižu pogodak. Domaći su ostali sa igračem manje, a Čavić je to iskoristio. Već u narednom napadu Nais je mogao do izjednačenja, Pavičić je krenuo u kontranapad i loptu poslao Milijanoviću, čiji je šut kasnije izblokiran. Banjica je odlično iskoristila konfuziju u igri niškog tima i postigla još jedan pogodak. Beograđani su i drugi deo nastavili u istom ritmu, dok su gosti bili bolji za gol. Pogotkom Čavića Nišlije dolaze na -1, ali se domaći pogotkom Radonjića vraćaju na +2. Golom Milijanovića, sa dva igrača više, izabranici Marka Blagojevića držali su rezultatski priključak.

Treća deonica meča bila je najneproduktivniji deo igre. Nais je u ovom delu igre imao nekoliko dobrih prilika koje su ostale neiskorišćene. Prvo je Milijanović iz okreta pokušao da nadmudri Stamenića, zatim je pokušao i kapiten Šilj, ali ponovo bezuspešno. Četiri pogotka u poslednjoj četvrtini bila su dovoljna samo da se ublaži poraz, s obzirom na činjenicu da je domaćin standardno dobro odigrao i završnicu. Izabranici Zorana Milenkovića znali su da sačuvaju prednost stečenu u ranoj fazi meča. Pet minuta pre kraja meča Banjica je imala zalihu od čak pet golova, dok su Nišlije do kraja meča uspele samo da smanje zaostatak. Dva gola Omerovića i jedan Milića bila su dovoljna da se stigne do osam pogodaka i održi standard postavljen u prethodnom susretu.

Čuvari mreža obeju ekipa su tokom celog meča bili na visini zadatka.

Podsetimo, Banjica je i na Čairu slavila istim rezultatom 11:8, s tim što je niški tim tada bio u daleko boljem izdanju.

Nakon ovog poraza, gotovo je izvesno da će se Nais kroz baraž boriti za opstanak u Superligi. U narednom meču Nais dočekuje posledenjeplasirani Dunav.

Banjica – Nais 11:8 (3:1, 3:2, 1:1, 4:4)

Bazen: Banjica;

Gledalaca: 100;

Sudije: Ivan Raković, Goran Jovančević;

Igrač više: Banjica 8 (3), Nais 11 (4);

Dva igrača više: Banjica 1 (1), Nais 1 (1);

Peterci: Banjica 2 (1), Nais 1 (1);

Banjica: Vaslilije Stamenić 9 odbrana, Mateja Asanović, Filip Janković 1, Mihajlo Repanović 1 (1), Nikola Radulović 1 (1), Petar Jović, Petar Kasum, Aleksandar Andrejević 2, Marko Janković, Draško Gogov 1, Nikola Radonjić 2, Đorđe Lazić 2, Alen Osmanović, Filip Radojević.

Nais: Igor Lazić 10 odbrana, Bogdan Kostić, Aleksandar Čavić 2, Miljan Milić 1, Alen Omerović 2, Nemanja Milijanović 1, Tihomir Živić, Žarko Sadiković, Mladen Stevanović, Nemanja Šilj 1, Zlatko Rakonjac 1 (1), Dragan Milošević, Nikola Živković, Marko Pavičić.