Poraz Naisa od Beograda

Miljance

Vaterpolisti Naisa poraženi su na startu Prve A lige od ekipe Beograda rezultatom 14:13 (3:0, 5:3, 2:5, 4:5).

Prvi deo igre pripao je domaćem timu, dok su gosti bili bolji u nastavku.

Ekipa Beograda je bolje ušla u meč i nakon prvog perioda igre imala dobru zalihu. Buđenje gostiju usledilo je početkom druge četvrtine, tada su Nišlije golovima Milića i Šilja uspele da se vrate u igru. No i taj nalet Naisa bio je kratkog daha, sa druge strane domaći su nastavili u istom ritmu i na odmor otišli sa +5 (8:3).

Odmor je više prijao izabranicima Predraga Kikinđanina. Petrović je pogodio i doveo Nais na četiri gola zaostatka, ali su domaći uzvratili preko Stjepanovića. Usledila je serija gostujućeg tima od 3:0, pogađali su redom Milić, Lekić, Živić. Seriju Nišlija prekida Đorđe Šormaz, ali sa druge strane odmah je bio precizan i Nemanja Šilj.

Poput trećeg i četvrti deo igre pripao je gostima, koji nažalost nisu uspeli da u potpunosti anuliraju prednost domaćih i osvoje makar bod. Nais je dobro odigrao u završnici, golovi Lekića, Šilja i Petrovića držali su tim sa Čaira na pristojan zaostatak od jednog gola. Pad koncentracije niškog tima, tri minuta pre kraja, omogućio je Beogradu da napravi seriju od 2:0 i ponovo stekne solidnu prednost (14:11). Tačku na duel na Tašmajdanu sa dva gola stavlja Miljan Milić koji postavlja konačan rezultat.

Najraspoloženiji za rešetanje protivničke mreže u Naisu bio je Miljan Milić koji se pet puta upisao u strelce, sa druge strane u Beogradu je najefikasniji bio Đorđe Stanić sa tri gola.

U narednom kolu Nais će kod kuće dočekati ekipu Dunava iz Novog Sada. Taj meč na programu je u subotu 19. novembra u 20h.

Beograd – Nais 14:13 (3:0, 5:3, 2:5, 4:5)

Bazen: Tašmajdan;

Sudije: Goran Jovančević (Vrnjačka Banja)/ Miodrag Stefanović (Beograd);

Igrač više: Beograd 7(3), Nais 11(6);

Peterci: Beograd-, Nais 2(2);

Beograd: Popović, Novičić 1, Vuković, Mirković 1, Jovanović 1, Stanić 3, Knežević, Dimitrijević 2, Petković, Šormaz 2, Tasić 1, Šaban 1, Vasović, Stjepanović 2;

Nais: Lazić, Stanimirović, Pavičić, Milić 5, Omerović, Plejer, Petrović 2, Đurđević, Stevanović, Šilj 3 (2), Lekić 2, Živić 1, Stoiljković, Đorđević.