Poraz Naisa od Budve

Nais - Budva G

Vaterpolisti Naisa poraženi su na otvaranju Regionalne A2 lige od Budve. Utakmica je završena rezultatom 12:9 (3:2, 3:2, 4:2, 2:3).

Meč prvog kola u Budvi obeležio je veliki broj isključenja na obe strane, ali je Nais prednjačio i sa čak četvrociom igrača manje završio duel. Utakmica nije počela dobro za niški tim, zaradili su izabranici Marka Blagojevića za tri minuta dva isključenja, a zatim je i Uroš Jovanović dobio crveni karton. Pokušavali su gosti da dođu do gola, ali lopta nije htela u mrežu, prvo je Vasić pogodio okvir gola, a zatim i Dragan Milošević. Sa druge strane, domaći su poveli golom iz peterca preko Đurđića, da bi Mitrović udvostručio prednost Budve. Napokon, posle pet minuta igre, igrači Naisa postižu prvi pogodak u Regionalnoj ligi strelac je bio kapiten Šilj, tri minuta nakon toga i Živić trese mrežu Konatra za izjednačenje. Do kraja prve deonice, Budvani postižu još jedan pogodak. Drugi period bio je nalik prvom kada je igra u pitanju. Momci sa belim kapicama su preko kapitena Đurđića otišli na +2, ali Milić postigao pogodak. Usledila je serija izabranika Aleksandra Aleksića od 2:0, sredinom druge četrvrine, kada su došli do +3, međutim Milić je još jednom bio precizan i potrudio se da njegov tim sa dva gola zaostatka ode na odmor. Budva je pogotkom otvorila i treću četvrtinu, ali su gosti uzvratili serijom od 2:0 preko Pavičića i Budurina i ponovo došli do gola zaostatka. Ipak domaći su nanizali seriju od 3:0 i došli do najveće prednosti na meču od četiri gola (10:6). Poslednju četvrtinu niški tim rešio je u svoju korist sa 3:2. Golovima Vasića i Popovića, Nais se vraća u igru, međutim domaći uzvraćaju istom merom i vraćaju se na +4. Konačan rezultat postavio je Šilj u poslednjem minutu.

Najefikasniji igrač bio je kapiten domaćih Bogdan Đurđić koji se pet puta upisao u strelce, sledio ga je Petar Ćetković sa tri. U Naisu su Nemanja Šilj i Miljan Milić postigli po dva gola, dok je odličan bio i čuvar mreže Kozarski.

Budva – Nais 12:9 (3:2, 3:2, 4:2, 2:3)

Bazen: Dragan Trifunović;

Gledalaca: 124;

Igrač više: Budva 14 (6) , Nais 14 (5) ;

Peterci: Budva 4 (3) , Nais – ;

Sudije: Leo Kuzmić/ Branko Banovac (Split);

Budva: Konatar 7 odbrana, Dragović, Tomanović, Vujašević 1, Mitrović 2, S.Ćetković, Radunović, Đurđić 5(3), Kovačević 1, Radanović, Franeta, M. Ćetković 3, Krivokapić, Rašković;

Nais: Kozarski 8 odbrana + peterac, Stanimirović, Pavičić 1, Milić 2, Budurin 1, M. Milošević, Živić 1, Jovanović, Vojčić, Šilj 2, Vasić 1, M. Milošević, Stamenić, Popović 1