Poraz Naisa u Kragujevcu

Vaterpolisti Naisa izgubili su u Kragujevcu od ekipe Radničkog sa 7:5, u utakmici 12. kola Regionalne A2 lige.

Niški tim je doživeo treći poraz u sezoni od Radničkog, pošto su Kragujevčani prethodno slavili u prvom delu Regionalne A2 lige, a zatim i u polufinalu Kupa Srbije. Bodovi iz ovog susreta računaće se i u borbi za plasman u Superligu Srbije.

Domaćin je tokom celog meča bio u prednosti, a poveo je već u prvom napadu pogotkom Stanojevića iz akcije sa igračem više. Prva četvrtina završena je rezultatom 1:1, a strelac za Nais bio je Mitrović.

Ključnu prednost Radnički je napravo je drugoj deonici koju je dobio sa 4:1. Nikola Tomašević je pogodio za 2:1, ali je nedugo zatim Đorđe Lekić ponovo poravnao rezultat na 2:2. Tri minuta pre kraja poluvremena Aleksandar Mitrović zaradio je isključenje sa pravom zamene, što su domaći iskoristili i vezali tri gola preko Stankovića i dva puta Gusarova, za 5:2 velikih na poluvremenu.

U trećoj četvrtini viđen je samo jedan gol, a Radnički je u vođstvo od 6:2 doveo Francuz Dino Gijom.

Izabranici Jovana Serafimovića su se konačno prenuli u poslednjoj deonici, ali sve što su uspeli je da ublaže poraz. Tihomir Živić je sa dva uzastopna gola smanjio na 6:4, Stjepanović je na tri minuta do kraja doneo veliku nadu pogotkom za 6:5, ali je sve snove Nišlija ugasio Gijom i na minut i šest sekundi pre kraja savladao Lazića, za konačnih 7:5.

Nais je sada pao na petu poziciju na tabeli sa 22 boda, dok je Radnički drugi sa devet bodova više i vodiće veliku borbu sa Solarisom iz Šibenika za direktan plasman u A1 ligu.

Niški tim u narednom kolu dočekuje novosadsku Vojvodinu.

Kragujevac, 9. februara. Gledalaca: 400. Sudije: Dario Balažević i Miodrag Stefanović. Igrač više: KVK Radnički 6 (3), Nais 6 (3). Peterci: KVK Radnički 1 (1), Nais 1 (1).

KVK RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević 1, Ganić, Radovanlija, Stanković 1, Đorđević, Gijom 2, Vasić, Gusarov 2, Manić, Tomašević 1, Milutinović, Pljevančić.

NAIS: Lazić, Mitrović 1, Pavičić, Kosić, Budurin, Ma. Milošević, Mickić, Lekić 1, Živić 2, Ml. Milošević, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović 1.