Poraz Naisa u Šibeniku

IMG 20180928 165545

Vaterpolisti Naisa poraženi su u Šibeniku od ekipe Solarisa sa 14:6, u sklopu devetog kola Regionalne A2 lige.

Solaris slovi za najkvalitetniji tim u ligi, što je i opravdao u duelu sa Naisom i ostvario važan trijumf u borbi za prvo mesto.

Prvi pogodak na meču postigao je domaći vaterpolista Komadina iz akcije sa igračem više, da bi na 2:0  povisio Vlahović posle kontre. Prva deonica završena je rezultatom 2:1, a pogodak za Nišlije dao je Lekić, koji je realizovao napad svog tima sa igračem više u bazenu.

Pitanje pobednika rešeno je u drugoj četvrtini koju je Solaris dobio sa 6:2. Senja Stjepanović je otvorio ovaj period pogotkom za 2:2, ali je hrvatski tim nakon toga napravio seriju 5:0 i trasirao put ka pobedi.  Strelci golova u ovoj seriji bili su Komadina, Vlahović, Bušelić, Koprčina i Kreković. Nais je smanjio na 7:3 preko Senje  Stjepanovića, da bi u poslednjem minutu  na 8:3 povisio Pelicarić i ovim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Treća četvrtina počela golom Vlahovića za 9:3. Na 10:3 povećao je Erak, a jedini pogodak za Nais u ovom delu meča postigao je Mitrović. Do kraja ove deonice mrežu Igora Lazića pogodio je Eugen Koprčina, za 11:4.

Domaćin je dobio i poslednju deonicu, a ona je krenula novim pogotkom razigranog Andrije Vlahovića, za 12:4. Đorđe Lekić je realizovao pozicioni napad za 12:5, a potom se u listu strelaca upisao i Matija Milošević, za 12:6. U finišu meča viđena su još dva pogotka za Solaris, a postigli su ih Vlahović i Pelicarić, za konačnih 14:6.

Nais je ostao na četvrtoj poziciji sa 18 bodova, dok Solaris ima šest bodova više i jedan je od lidera na tabeli.

Izabranici Jovana Serafimovića u narednom kolu dočekuju Valjevo.

SOLARIS – NAIS 14:6 (2:1, 6:2, 3:1, 3:2)

Šibenik, 12. januara-bazen “Crnica”. Sudije: Jakov Blašković i Nenad Golijanin. Igrač više: Solaris 5 (3), Nais 7 (2).

SOLARIS: Šparada,  Malenica, Komadina 2, Štrkalj, Begović, Erak 1, Vlahović 5, Pelicarić 2, Bušelić 1, Bulat, Lipar, Koprčina 2, Jukić, Kreković 1.

NAIS: Igor Lazić, Mitrović 1, Pavičić, Kosić, Budurin, Matija Milošević 1, Kovačević, Lekić 2, Živić, Nikolić, D. Lazić, Mladen Milošević, Stojanović, Stjepanović 2.