Poraz od Primorja

Vaterpolisti Naisa poraženi su od Primorja na svom bazenu sa 10:8, u susretu prvog kola Regionalne A2 lige.

Niški tim je dobro otvorio meč, vodio je 3:2 na polovini druge deonice, a gosti iz Rijeke su pitanje pobednika rešili krajem drugog i početkom trećeg perioda kada su napravili seriju od 6:0, posle koje Nais nije uspeo da se vrati, iako se favorizovano Primorje nekoliko puta „nudilo“ tokom poslednjih osam minuta.

Prvi gol na ovom meče postignut je tek posle četiri minuta igre, kada je mrežu domaćeg tima iz pozicionog napada pogodio Brubnjak. Potom je Nais realizovao akciju sa igračem više preko Ganića, pa je Primorje uzratilo istom merom pogotkom Augustija, a Nais je uspeo da izjednači na dve sekunde pre kraja prve četvrtine zahvaljujući golu Latinovića.

Latinović je drugu deonicu otvorio golom iz napada sa igračem više za 3:2, a onda je usledila strahovita serija Riječana od 6:0, koja je trajala tačno do polovine treće četvrtine. Mrežu Naisa pogađali su Vrlić četiri puta, Rakovac i Car za ubedljivih 3:8, s tim što treba napomenuti da su gosti čak tri gola u ovoj seriji postigli iz peteraca. Nišlije u ovom periodu nisu imale rešenje u napadu, često im je isticalo vreme u nedostatku kvalitetnih rešenja, ali su uspele da odgovore u finišu trećeg perioda i priđu na 5:8 pogocima Vasića i Ganića. I kada je domaćin bio u naletu ponovo se desio pad koncentracije u odbrani, pa je Brubnjak na sedam sekundi pre kraja savladao Lazića za 5:9.

Nais je u prvoj polovini poslednje deonice propustio lepu šansu da ovaj meč uvede u neizvesnu završnicu. Milan Kovačević i Vukašin Ganić su efektim golovima smanjili rezultat na 7:9, u redove Primorja, koje sa klupe predvodi legendarni Igor Hinić, uvukla se nervoza, ušla je hrvatska ekipa u „prazan hod“, a Nais zbog brzopletosti nije uspeo da iskoristi dva napada sa igračem više. Promašaje domaćih surovo je kaznio Brubnjak, koji je pogodio mrežu Lazića posle kontre i odveo Primorje na nedostižnih 7:10, na minut i 13 sekundi do kraja utakmice. U poslednjem napadu na meču publika na bazenu Čair mogla je na najbolji mogući način da vidi efekat novih vaterpolo pravila, pošto je Nais u akciji sa igračem više povukao u napad i golmana Igora Lazića i upravo je on matirao svog kolegu Čubranića, za konačnih 8:10.

U ostalim mečevima prvog kola postignuti su sledeći rezultati: POŠK-Triglav 15:7, Solaris-Kataro 16:4, Zadar-Medveščak 14:10, Galeb-Radnički 8:18 i Vojvodina-Zemun 9:8.

Nais u drugom kolu gostuje u Zadru.

NAIS-PRIMORJE 8:10 (2:2, 1:3, 2:4, 3:1)

Niš, 21. septembra. Bazen Čair. Gledalaca: 200. Sudije: Vlaho Radičević (Hrvatska), Igor Virijević (Srbija). Igrač više: Nais 5 (2), Primorje 5 (2). Peterci: Primorje 4 (3).

NAIS: Lazić 11 odbrana i 1 gol, Točigin, Pavičić, Latinović 2, Vujović, Ma. Milošević, Ml. Milošević, Kovačević 1, Živić, Ganić 3, Vasić 1, Milošević, Stojanović, Stjepanović.

PRIMORJE: Čubranić 7 odbrana, Čunko, Čubranić, Burburan, Brubnjak 3, Blažić, Tkač, Rakovac 1, Augusti 1, Vrlić 4, Babić, Paparić, Milošević, Car 1.