Poraz u Kupu

NAIS - RADNICKI KUP

Vaterpolisti Naisa poraženi su u četvrtfinalu Kupa Srbije od ekipe Radničkog u Kragujevcu, rezultatom 10:8 (2:2, 2:0, 2:3, 4:3).

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vukašin Ganić sa tri gola, kod Naisa su se istakli Strahinja Vojčić i Nemanja Budurin sa po dva gola.

Baš kao i što je trener Blagojević najavio uoči duela u Kupu, Nais je u Kragujevcu nastupio u izmenjenom sastavu, sa debitanatima i bez skoro kompletne prve postave. U Nišu su ostali Mirko Kozarski, Nemanja Šilj, Miljan Milić, Matija Đurđević i Dragan Milošević, a za prvi tim debitovali su Andrija Petrović i petnaestogodišnji Nikola Nikolić. Za razliku od prethodnih puta niški tim je sada dobro ušao u meč. Na prvi gol čekalo se četiri minuta, kada je Blažević zatresao mrežu Stamenića, Nišlije su na to odgovorile preko Budurina, a zatim preko Stanimirović došle do vođstva. Do kraja prve deonice Ganić je doneo izjednačenje svom timu. Drugi deo igre priprao je Radničkom, gosti su pripretili nekoliko puta početkom druge deonice, a zatim posustali.

Nakon odmora, kao po nekom nepisanom pravilu, izabranici Marka Blagojevića su zaigrali bolje. Prvo je Strahinja Vojčić smanjio zaostatak, a zatim Živić bio precizan za izjednačenje. Kragujevčani su se zatim vrlo brzo vratili u igru zahvaljujući Bosiću koji vezuje dva gola i vraća svoj tim na +2. Nedugo zatim u strelce se upisao i Popović. Treba napomenuti da je sredinom treće deonice igrač Naisa Marko Pavičić isključen sa pravom zamene. Završnica meča nije donela mnogo uzbuđenja, iako su strelci upravo tada bili naraspoloženiji. Izabranici Uroša Stevanovića su početkom poslednje četvrtine golovima Ganića i Alijagića došli do +3, ali su Nišlije preko Budurina držale rezultatski priključak. U nastavku su usledili golovi kapitena Tomaševića sa jedne i Miloševića sa druge strane. Nino Blažević vratio je u poslednjem minutu meča svom timu tri gola prednosti, ali je tačku na meč ipak stavio igrač Naisa Vojčić, koji je i postavio konačan rezultat.

Radnički – Nais 10:8 (2:2, 2:0, 2:3, 4:3)

Bazen Park;

Gledalaca: 200;

Sudije: Andreja Stanojević (Jagodina), Goran Jovančević (Vrnjačka banja);

Igrač više: Radnički 10 (1); Nais 5(2);

Dva igrača više: Radnički 1(1);

Peterci: Radnički 1(0), Nais- ;

Radnički: Dobožanov 10 odbrana, Đurđević 1, Blažević 2, Joksimović, Ganić 3, Toholj, Alijagić 1, Lekić, Panajotović, Bosić 2, Stanojević, Tomašević 1, Gavrilović, Vulović;

Nais: Samardžić, Stanimirović 1, Pavičić, Popović 1, Budurin 2, Milošević 1, Živić 1, Petrović, Vojčić 2, Đerđinović, Vasić, Nikolić, Stamenić 10 odbrana.