Srbija deklasirala Španiju na Čairu

Srb - Spa vest

Pred prepunim tribinama čairskog bazena srpski delfini ubedljivo su savladali ekipu Španije i tako započeli odbranu titule u Svetskoj ligi.

Meč prvog kola grupe B završen je rezultatom 9:1 (5:1, 0:0, 0:0, 4:0). Interesantan je podatak da su ekipe čak dve četvrtine igrale bez golova.

Srbija je lakše nego što se to očekivalo u prvom kolu grupe B, savladala ekipu Španije. Gostujući tim poveo je preko Malaraha i to je bio njihov prvi i poslednji pogodak na meču. Domaći tim je do kraja prvog dela golovima Filipovića, Ćuka, Mandića, Rađena i Prlainovića došao do velikih 5:1, meč je već tada, može se reći bio rešen.

Usledio je period od 18 minuta, u kome ni jedan ni drugi tim nisu uspeli da postignu pogodak. Druga i treća četvrtina završene su za vaterpolo nečestim rezultatom 0:0. Srbija je goleadu iz prvog dela nastavila tek u poslednjoj deonici. Mrežu gostujućih čuvara mreže nastavili su da rešetaju redom, Prlainović, Mandić, Rađen, Duško Pjetlović za konačnih 9:1. Dobru partiju na golu domaće ekipe pružili su Gojko Pjetlović i Branislav Mitrović koji su zaustavili deset pokušaja Španaca. Pored jedinog strelca Malaraha, iz gostujućeg tima vredi, spomenuti još golmana Loria, koji je upisao sedam odbrana.

Srbija - Spanija vest

Krcate tribine bazena Cair (foto: Andrija Radičković)

Pre početka meča upriličena je svečanost, na kojoj su predsednik Vaterpolo saveza Srbije Milorad Krivokapić i predsednik Vaterpolo kluba Naisa Milan Krstić dodelil poklone Živku Gociću i Slobodanu Nikiću za 300.odnosno Dušku Pjetloviću za 200. nastup u nacionalnom timu.

SRBIJA – ŠPANIJA 9:1 (5:1, 0:0, 0:0, 4:0)

Bazen Čair, Niš

Gledalaca: 1300

Sudije: Kun (Mađarska)/Damianis (Grčka)

Srbija: G.Pjetlović 6 odbrana, Mandić 2, Gocić, Ranđelović, Ćuk 1, Pjetlović 1, Nikić, Rađen 2, Filipović 1, Prlainović 2, Mitrović, Mitrović 4 odbrane. Selektor: Dejan Savić

Španija: Agilar, Kabanjas, De Lera, Larumbe, Molina, Minguel, Žiranji, Espanjol, Tahulj, Baroyo, Malarah, Bustos, Lorio 7 odbrana