Treći poraz Naisa

Kostic Bogdan - 15

Naš tim poražen je u desetom kolu Prve A lige na Banjici od istoimenog tima rezultatom 12:8 (2:1, 5:2, 1:5, 4:0).

Najefikasniji u redovima Naisa bili su Predrag Nosović sa četiri i Bogdan Kostić sa dva pogotka.

I nakon desetog kola ekipa Banjice ostala je neporažena. Ekipa Naisa odigrala je dosta promenjivo. Igra u napadu i u odbrani nije bila na nivou u prve dve četvrtine, dok je u trećoj deonici konačno sve došlo na svoje. Naš tim tada je pokazao karakter, istopio -4 i vratio se u meč. Međutim, nakon toga Nais nije postigao nijedan pogodak u četvrtoj četvrtini i to ga je koštalo poraza.

Beogradski tim je već na startu meča iskoristio brojčanu prednost u bazenu i poveo preko Bakića. Odmah nakon toga Nais ne koristi igrača više, a domaći preko Kasuma to kažnjavaju za prednost pod 2:0. Posle tri minuta mrežu Banjice načinje Nosović koji smanjuje zaostatak. Do kraja prve četvrtine naš tim je imao još nekoliko pokušaja, prvo je šut Đurđevića završio preko gola, a zatim je usledio i bezuspešan pokuašaj Nosovića da lobuje Stamenića. Drugi deo igre u potpunosti je pripao Banjici. Pogotkom iz peterca Nosović izjednačava, sa druge strane sa pet metara precizan je bio Kasum koji vraća prednost svom timu. Golovima Bakića i Kasuma domaći dolaze do +3 (5:2). Odličnim pogotkom Kostića Nais je održao rezultatski priključak. Izabranici Zorana Milenkovića su na to odgovorili pogocima Lukića i Andrejevića, i na odmor otišli sa velika četiri poena prednosti.

Odmor je i te kako više prijao našim igračima koji su uspeli da se konsoliduju i furizono se vrate u meč. Nakon neuspelog pokušaja Živića, Stamenića je savladao Dragan Milošević. Usledio je napad domaćih, ali je Lazić bio na visini zadatka. Par minuta nakon toga Banjica je imala dva igrača više u bazenu, ali je odbrana niškog tima bila na svom mestu, pa je i ta šansa otišla u nepovrat. Pogocima Nosovića i Đurđevića Nišlije dolaze na -2. Seriju Naisa od 3:0 prekida Bakić. Tim sa Čaira odmah uzvraća preko Kostića, a za izjednačenje minut pre kraja treće deonice pogađa Nosović. Do kraja ove deonice Nais je imao još dve prilike da prvi put na meču povede i napravi iznenađenje, no to se nije desilo. Poslednja deonica u potpunosti je pripala domaćem timu, koji je slavio sa 4:0. Znali su domaći da kazne svaku grešku gostiju i u napadu i u odbrani. Dok su igrači Naisa izgoreli u želji da dođu do pogotka, šutevi Šilja, Kostića i Nosovića završavali su preko ili pored gola. Sa druge strane Banjica je u završnoj četvrtine iskoristila tri igrača više što je bilo dovoljno i rutinski privela meč kraju.

U narednom kolu Nais gostuje ekipi ŽAKA u Kikindi.

Banjica − Nais 12:8 (2:1, 5:2, 1:5, 4:0)

Beograd, SC Banjica;

Gledalaca: 100;

Igrač više: Banjica 12 (5), Nais 8 (2);

Peterci: Banjica 1 (1), Nais 1 (1);

Sudije: Ivanka Raković Krstonošić/Andreja Stanojević;

Banjica: Vasilije Stamenić 9 odbrana, Petar Kasum 3 (1), Filip Janković, Nemanja Bakić 3, Petar Velkić, Milisav Janošević, Nikola Lukić 2, Aleksandar Andrejević 3, Nikola Mitrović, Lazar Raca, Nikola Radonjić 1, Stevan Petković, Lazar Brakočević, Stefan Svilenović;

Nais: Igor Lazić 9 odbrana, Bogdan Kostić 2, Marko Pavičić, Miljan Milić, Predrag Nosović 4 (1), Matija Milošević, Tihomir Živić, Matija Đurđević 1, Veljko Stanimirović, Nemanja Šilj, Uroš Vasić, Dragan Milošević 1, Dejan Ilić, Miloš Popović.