Upisani prvi bodovi

Tica- zak

Vaterpolisti Naisa upisali su prvu pobedu u sezoni pred svojim navijačima. Nišlije su u drugom kolu Prve A lige bile bolje od Dunava rezultatom 11:10 (2:1, 2:3, 4:3, 3:5).

Domaći su dobro ušli u meč i prvu deonicu rešili sa golom razlike. Možda bi prednost Naisa bila ubedljivija, da golman Dunava Ristić nije bio na visini zadatka. Drugačije lice gostiju viđeno je u drugoj četvrtini. Nais je pogotkom Milića otišao na +2, Novosađani su se furiozno vratili i golovima Popovića, Plumbtona i Kneževića preuzeli vođstvo. Sa druge strane pogodio je kapiten Šilj, te se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.

U nastavku je viđena prava borba u bazenu. Izjednačena igre viđena je u prvom delu treće četvrtine. Usledila su dva vezana gola Lekića, precizan je bio i Živić za +3 (8:5). Serija Naisa nije „uzdrmala” gostujuće igrače koji su se svim silama trudili da dođu do povoljnog rezultata. Poslednji period meča golovima su otvorili Plumbton i Tintor, koji vraćaju svoj tim na gol zaostatka (8:7). Na seriju Dunava domaći su odgovorili pogotkom Lekića, ali novosadski tim preko Tintora ponovo „hvata” rezultatski priključak. No ni to nije uspelo da poremeti Nišlije, dva vezna gola iskusnog Milana Petrovića donela su Naisu osetniju prednost (11:8) Ipak tačku na meč stavili su gosti serijom od 2:0. Precizan oba puta bio je kapiten Popović, za konačnih 11:10.

Najefikasniji u redovima ekipe sa Čaira bio je Đorđe Lekić koji se tri puta upisao u strelce, kod gostiju se istakao Ben Plumbton sa četiri pogotka.

Nišlije neće imati mnogo vremena za odmor pošto ih već u sredu očekuje susret sa ekipom Valjeva u 1/8 finala Kupa Srbije.

Nais- Dunav 11:10 (2:1, 2:3, 4:3, 3:5)

Bazen: Čair;

Gledalaca: 500;

Sudije: Goran Jovančević (Vrnjačka Banja)/ Ivan Raković (Beograd)

Igrač više: Nais 7(3), Dunav 14(2);

Peterci: Nais-, Dunav 1(1);

Nais: Lazić 6 odbrana, Stanimirović, Pavičić 1, Milić 1, Omerović, Plejer, Petrović 2 , Đurđević 1, Stevanović, Šilj 2, Lekić 3, Živić 1, Stoiljković, Đorđević;

Dunav: Ristić 7 odbrana, Vasin, Knežević 1, Pljevančić, Tintor 2, Plumpton 4, Radenović, Vulić, Zončević, Galea, Đ. Popović 3(1) , Marković, N. Popović, Marinković .