Partizan ubedljivo do odbrane titule Kupa Srbije

KUP 5

Vaterpolisti Partizana odbranili su trofej u Kupu Srbije savladavši na Čairu večitog rivala Crvenu zvezdu. Crno-beli su slavili rezultatom 8:5 (4:0, 1:1,2:2,1:2).

Izabranici Zorana Milenkovića su sjajno otvorili meč te je na kraju prvog dela na semaforu stajao rezultat 4:0. Reštali su mrežu Kralja redom Stojanović, Janković, Lazić. Drugi deo igre bio je najneefikasniji,a publika je videla dva pogotka. Partizan je golom Drašovića došao do velikih 5:0. Nakon toga usledilo je buđenje crveno-belih, koji su posle petnest minuta igre došli do prvog gola, strelac je bio Ćorić.

KUP 3
U nastavku je viđena izjednačenija igre. Treći period je poput drugog završen nerešenim rezultatom. Nove golove Zvezdi doneli su Ćorić i Ivošević, sa druge strane Radanović se sa dva pogotka potrudio da njegov tim održi +4 (7:3). Iako su “dobili” poslednju četvrtinu izabranici trenera Aleksandra Nikolića uspeli su samo da ublaže poraz. Ognjen Stojanović postigao je jedini gol za tim sa Banjice u završnici. Za Crvenu zvedu precizni su bili Ivošević i Tankosić.

KUP 6
Trener pobedničkog tima Zoran Milenković izrazio je zadovoljstvo nakon meča, istakavši da je njegov tim ispunio sve zadatke.

Početak je bio jako dobar i to je ono na šta smo insistirali, želeli smo da nametnemo naš ritam i držimo ga do kraja. U tome smo i uspeli, što pokazuje i rezultat. Momci su na pravi način izneli ulog favorita iako su jako mladi. Tok utakmice odredio je dobar početak, ali i ta naša smirenost. Ovo je veliki podstrek za perspektivnu ekipu, koja i pored praznog džepa vredno radi i želi da napreduje. Oni treba da ostanu kod kuće jer je ta mladost nešto najbolje što Srbija. I u drugim klubovima ima odličnih igrača i zato bi bilo dobro da ostanu u svojoj zemlji, kazao je trener crno-belih.

Kapiten Partizana Nikola Jakšić smatra da je trfofej otišao u prave ruke.

Ušli smo maksimalno ozbiljno u meč, od samog starta. Trudili smo se i spremali za ovo finale, Ovo je kruna prvog dela sezone. Veoma sam ponosan sam na momke, stručni štab, sve u klubu, svi smo dali svoj maksimun i mislim da smo zasluženo slavili, kazao je on.

KUP 2
Sa druge strane Branko Peković smatra da je njegov tim dao protivniku ključ za pobedu.

Čestitke Partizanu na pobedi, ali i mojim saigračima jer su pružili stvarno veliki otpor. Nažalost nismo dobro otvorili utakmicu i to je bio ključ Partizanove pobede, a našeg poraza. Hvala navijačima oba tima na sjajnoj atmosferi i Nišu na besprekornoj organizaciji, zaključio je kapiten Crvene zvezde.

Vaterolisti Partizana su na Čairu osvojili 25. trofej Kupa Srbije.

Partizan – Crvena zvezda 8:5 (4:0, 1:1,2:2,1:2)